Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kognitív terápiát csak pszicho...

Kognitív terápiát csak pszichoterapeuta végezhet?

Figyelt kérdés

2014. okt. 11. 20:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Olyan személy végezhet, aki terapeuta kiképzést kapott.
2014. okt. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
A pszichológusom azt alkalmaz, de nem tudom, hogy van.e ilyesféle képzése, és nem merem megkérdezni..
2014. okt. 12. 17:11
 3/17 anonim ***** válasza:

Ezt találtam:

"Kik végezhetnek kognitív terápiát? Kognitív terápiát végezhet a magatartásterapeuta módszerspecifikus képzettséggel rendelkező orvos és pszichológus, továbbá az általános pszichoterapeuta képzettséggel rendelkező orvos és pszichológus, akik legalább alapszintű kognitív terápiás képzettséggel és jártassággal rendelkeznek."


ezen az oldalon: [link]

2014. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem ott már gond van, ha te annyira nem bízol a terapeutádban, hogy 1.) ne legyenek kétségeid 2.) ha mégis vannak, meg merd beszélni vele. Ez nekem azt sugallja, hogy nem bízol benne, bizalom nélkül pedig elég kétséges hatékonyságú a pszichoterápia. Van hogy egy pszichológus és egy páciens nem illik össze, ilyenkor a legcélravezetőbb keresni egy másik szakembert. Ez nem gáz. Hallottam már olyanról, hogy valaki 7-8 pszichológust kipróbált mire megtalálta a neki valót.
2014. nov. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nem merem megkérdezni. Nem miatta. Magam miatt. Erősebb a szorongásom.
2014. nov. 15. 18:00
 6/17 anonim ***** válasza:
Az oké, hogy szorongsz, őszintén szólva én is szoronganék némileg, ha ilyesmit kéne megkérdeznem, de bennem fel se merül, hogy olyan szinten kételkedjek a terapeutában, hogy ezt meg akarjam kérdezni. Mert te elég komolyan kételkedhetsz, ha ezzel kapcsolatban kérdést írsz ki. Ennek a kapcsolatnak és a hatékony együttműködésnek a bizalom az alapja.
2014. nov. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szociális szorongás... érted? :)
2014. nov. 15. 22:50
 8/17 anonim ***** válasza:
Értem. Remélem segít a szakember, akihez jársz. :)
2014. nov. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Eddig nem javulok és nem merek rákérdezni. :/ Meg nagyon nehezen nyílok meg, és félek hogy pont emiatt nem fog tudni segíteni..

De köszi. :)

2014. nov. 16. 16:34
 10/17 anonim ***** válasza:

Ez egy lassú folyamat. Én is tapasztalom, hogy néha mintha semmi se változott volna, pedig már jó ideje és elég intenzíven járok, máskor viszont rácsodálkozom dolgokra hogy jé ebben van valami, ezt már ösztönösen jobban csinálom, mint régebben. Szóval nem feltétlenül kell meglepődni azon, hogy nincs az elején javulás és valóban lassítja a dolgokat, ha te nehezebben nyílsz meg. De szerintem felesleges ezen a kérdésen rágódnod, mert meglehetősen kicsi a valószínűsége, hogy az általad választott szakember ne tarthatna kognitív terápiát, miközben azt alkalmazza. A megnyílással kapcsolatban pedig... sok embernek vannak nehézségei a megnyílással. A szakember dolga, hogy ezt tudja kezelni és így is segíthessen. Én is rengetegszer "játszom" olyat a pszichológusommal, hogy valami olyan témába botlunk, amiről nehéz beszélnem és néha úgy érzem képtelenség válaszolni a kérdésekre. Ő meg ilyenkor persze megpróbálja kiszedni belőlem, ha nagyon nem megy, akkor megközelíti más irányból és nem adja fel, vagy nyilvánít reménytelennek, előbb-utóbb pedig tényleg elmondom, ami bennem van. Csak kell a segítség. És ő is tudja, hogy nem ez a játék a legjobb hobbim, csak nehéz megnyílnom. A terápiában az a jó, hogy egyénre szabott és olyan tempóban és úgy haladtok, ahogy neked az jó.

Egyébként van olyan helyzet is, hogy a beszélgetés után még rosszabbul érzed magad. Az se azt jelenti, hogy a dolog nem hatékony.

Szóval csak azt próbálom elmondani, hogy erre nincsenek előírások, hogy mikor kezded jobban érezni magad. De ha úgy éreznéd, hogy a pszichológusban a hiba, akkor nyugodtan keress másikat. Ha meg nem hiszed, nem ezt érzed, ez csak egy félelmed, akkor szerintem járj tovább és adj bele mindent, hogy jobban együtt tudjál működni. Lesz ez jobb is :)

2014. nov. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!