Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kognitív terápiát csak pszicho...

Kognitív terápiát csak pszichoterapeuta végezhet?

Figyelt kérdés

2014. okt. 11. 20:01
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Te milyen problémával jársz hozzá és mióta?

Tudom, igazad van. Amúgy nincs vele problémám, legalábbis eddig, csak zavar, hogy neki sem tudok megnyílni.

Alapból zárkózott vagyok, sajnos. Pedig próbálkozom.

7. éve már, hogy ezzel küszködök.

2014. nov. 16. 17:53
 12/17 anonim ***** válasza:
Depresszió, kb 1 éve, de javarészt heti 2 alkalommal (ezért mondtam, hogy intenzív). És igen, nagyon rossz érzés, amikor annyira de annyira szeretnél valamit végre valakinek elmondani és még tudod is, hogy bízhatsz benne, de mégse megy. De előbb-utóbb majd menni fog. Meg tudod fogalmazni azokat a dolgokat, amiket annyira nehéz kimondani? Mert esetleg ha előre megfogalmazod magadban, vagy leírod, vagy ilyesmik, akkor könnyebben megy talán. Például ha én izgulok egy beszélgetés előtt, mert el kell intéznem valamit (szóval nem a pszichológusnál) akkor sokszor az első pár mondatot ismételgetem egy picit magamban párszor és aztán amikor úgy érzem, hogy oké, ezt el tudom mondani, akkor beleugrok a szituációba. De ha valami nehéz témáról van szó, akkor pszichológusnál sem szoktam rögtön reagálni és akkor is kicsit hasonló dolgok játszódnak le a fejemben.
2014. nov. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Már próbáltam, de mikor ott voltam egyszerűen nem jött ki a torkomon.. :(

És pont ezért nem fogunk haladni.

Kognitív terápiára jársz te is? Amúgy a kognitív és a viselkedés terápia két külön dolog?

2014. nov. 16. 18:23
 14/17 anonim ***** válasza:

Igen, arra. Nem tudom, én ezt a két kifejezést mindig együtt szoktam hallani. A kognitív viselkedésterápiának szerintem azért ez a neve, mert kognitív terápiával elemzik a viselkedést, az érzelmeket és ezáltal fejlődhet az ember személyisége és változhat a viselkedése. És igazából nem tudom, hogy mi mást lehetne még a kognitív terápiával tenni, mint viselkedést elemezni. De lehet, hogy csak én vagyok tudatlan.


Ha már régóta jársz a szakemberhez és nagyon nem megy, akkor még az is lehet egy megoldás, hogy olyanhoz mész, aki egyéb módszereket alkalmaz. Lehet, úgy könnyebben megnyílnál.

2014. nov. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Pár hónapja. De nem vele van a baj, csak erős a szociális szorongásom.

Igen, igazad van, csak nem teljesen tiszta ez a terápiás dolog és félek kérdezősödni. :D

2014. nov. 16. 18:33
 16/17 anonim válasza:
Látom, hogy már régebben írtad ki a kérdést, viszont én most kezdek el járni kognitív terápiára és nekem is sok a kérdésem ezzel kapcsolatban. Valahogy nem értem, hogyan segíthet ez rajtam. Nekem is ilyen szorongásos panaszaim vannak, de nincs konkrét szorongásos betegségem, de sokszor és néha erősebben, néha gyengébben izgulok különböző helyzetekben. Te hányadik ülésnél tartasz?
2015. jan. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Írtam privit. Nekem nem ér semmit.
2015. jan. 22. 16:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!