Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon alacsony az önbecsülése...

Nagyon alacsony az önbecsülésem, nincsen önbizalmam. Mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

Az utcán mindíg lehejtott fejjel megyek, nem merek rá nézni senkire. Van barátom, de ha szóba elegyedik egy lánnyal már is féltékeny vagyok, és akkor nagyon összeveszünk. Nem vagyok csúnya lány, van rajtam némi súlyfelesleg, néhány pattanás. De tudom, ha leadnám azt a pár kilót és kisimulnia az arcom az sem oldana meg semmit. Általános iskolában én voltam mindig az akit lehetett bántani. Cikiztek, csúnya szavakat használtak rám. Mindenki mondta milyen csúnya vagyok, és én el hittem. Azóta sok év eltelt. Végzős vagyok az egyetem, de az emlékek mindíg megmaradtak.

Mit tehetnék hogy legyen egy kis önbecsülésem?


2008. aug. 11. 19:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Figyej te Drága!

Nincs semmi baj.Stílus váltás,oltoszkodés lazábban feltunobben mindig mindenkinek nézz a szemébe ha beszélsz és meglatod ki milyen ember,persze csak rafkósan:)

Beszedstílus az jól jon beszélj szépen válogatott szavakkal sport és sminkeld néha magad olvass noi magazinokat.Ha ezeket megteszed és betartod mindig akkor garantált a siker,ja és a buli ha megteheted leányzókkal pasik nélkul néha és nyomulnak majd a pasik persz vigyázz!Nagyon sok sikert!

Puszy Neked!

2008. aug. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.
2008. aug. 12. 12:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


NEM attól lesz önbizalmad, hogy másképp öltözködsz, női magazinokat olvasgatsz, és sminkeled magad.


Én tudom mit csinálj, mert én is átmentem ezen már egyszer. Nem lesz hirtelen az egyik napról a másikra önbizalmad, kell hozzá egy kis idő a lelkednek. Azt mondtad, hogy mindig cikiztek és mindig gúnyoltak. Sajnos az emberi agy képes elhinni azt, amit sokat hajtogatnak neki. Először is légy ellenálló az ilyen beszólásokkal szemben. Aki beszól neked az látja rajtad, hogy könnyű préda vagy (lehajtod a fejed, nem nézel az ember szemébe), és tudja rólad, hogy gyengébb vagy mint ő, és ezért kikezd veled, mert tudja, hogy úgyse védenéd meg magad. Ha emelt fővel jársz, és mindenkinek a szemébe nézel, azt fogják rajtad látni, hogy van önbizalmad és erősebbnek fognak téged minősíteni mint önmagukat, ezért nem fognak kikezdeni veled. Ha mész az utcán, nézz mindenki szemébe, nézd meg a reakciókat. Van aki rád néz és rögtön elfordítja a szemét. Van aki sokáig fog nézni, de egy hirtelen mozdulattal mégis más irányba néz majd.


Tanulj meg blöffölni. Állj ki magadért, de sose süllyedj le a támadód szintjére és sose engedd, hogy kihozzanak a sodrodból. Ha nem tudsz hirtelen mit reagálni, akkor csak legyints egyet és mosolyogj a képébe a támadódnak, és felhúzott fejjel sétálj tovább. Ez sokkal jobban fel tudja az embereket idegesíteni, mintha visszaszólnál.


Másrészt, hatalmas nyomás nehezedik az emberekre a média által. "A tökéletes nő:nagy mell, vékony derék, smink, a tökéletes pasi: izmos test, formás segg, szőrtelen test" EZ HÜLYESÉG! EZ SZEMÉT! El akarják veled hitetni ezeket, hogy befolyásolni tudjanak. Minden ember mást szeret, minden embernek más tetszik, van aki a vékony modellre azt mondja hogy jó teste van, van aki azt hogy ronda, gizda. És olyan, hogy tökéletes nem létezik. TE döntöd el, hogy mi a jó neked, ha nem akarod magad sminkelni, akkor ne. Ha úgy érzed, hogy van egy pici túlsúlyod, akkor mozogj egy kicsit, járj el futni, kerékpározz, kosárlabdázz.


Lelkiekben azt tudom tanácsolni, hogy amikor van egy kis szabadidőd és egyedül vagy, ülj le egy kicsit egy kényelmes fotelbe vagy székbe, csukd be a szemed, lazítsd el magad és gondolkozz, elmélkedj azon, hogy miért kicsi az önbizalmad. Vonatkoztass el magadtól, vizsgáld úgy magad gondolatban, mintha egy barátnődet, vagy egy ismerőst elemeznél. Nézd magad harmadik személyben, nézd a viselkedésed, a reakcióid harmadik személyben.


Ne legyél "naiv" és ne hidd el amit az emberek mondanak, hanem mondd magadban kérdőre őket. Miért mondanak csúnyának?


Bocsi, ha egy kicsit össze-vissza lett, de annyi mindent tudnék még ide írni és annyi mindent ki tudnék még fejteni, de sajnos nem lenne elég rá a hely, ezért pár fontos dolgot kiemeltem.


Remélem ezzel segítettem valamit. Én is átmentem már ezen az önbizalmi krízisen, már van önbizalmam, sajnos most hullámvölgy időszakom élem, és van amikor kevesebb, van amikor több az önbizalmam, de idővel helyrejön.


Sanjeev

(egy 20 éves srác)

2008. aug. 14. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Szia!


Szerintem sem valami jó megoldás, ha divatmániákus leszel, női magazinokat olvasol, és bulizol. Jó móka mindegyik,de az önbizalom hiányodat ez nem oldja meg.


Azt írtad van egy kis súlyfelesleged. Ez tök jó. Én fiú vagyos és azt gondolom, hogy annál vonzóbb nincs, ha egy nő teltebb és még büszke is magára.


Kezdj mozogni, de ne azért, hogy fogyj, mert akkor csak görcsölsz, hogy mikor adod már le azt kis felesleget. Azért mozogj, hogy jól érezd magad. Én is elég félénk vagyok és korábban nagyon vékony voltam. Mindenki belém kötött és nagyon rosszul esett. Pár év sopánkodás után rájöttem, hogy nincs nekem időm arra, hogy msáok elvárásainak próbáljak reménytelenül eleget tenni. Uszoda bérletet vettem és minden reggel hat órára megyek az uszodába és fél órát, vagy egy órát úszok. Jógázok egy éve. 182 cm vagyok 59 kiló. Még mindig vékony vagyok, még mindig elállnak a füleim de büszke vagyok magamra, mert több vagyok azoknál, akik abban lelik örümüket, hogy másokat lealacsonyítsanak azért, hogy ők magasabb rendűnek tűnjenek.


Egyél sok gyümölcsöt és igyál nagyon som vizet. Legalább 2-3 litert naponta. Nagyon fontos, mert a sok szorongás és stressz elég keményen igénybe veszi a szervezetet. Nem tudom, pontosan, hogy milyen vitaminokat kell szedned, de nekem azt mondta, az orvos, hogy B-komplex, C, E vitamin Cink, Magnézium, és Kálcium hiányom van. Elkezdtem szedni őket, rengeteg gyümölcsöt és zöldséget eszek, és mozgok és határozottan érzem a javulást.


Picit az elején nehéz elkezdeni, és megetnni az első lépéseket, de ha nem akarod, hogy állandóan mások árnyékában legyél az önbizalom hiányod miatt akkor érdemes tenni ellene.


Sok sikert :)


Pisti

2008. aug. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én most lettem középiskolás és nekem is vannak ilyen problémáim...

Általánosban eléggé vékony voltam 14 évesen fiú létemre voltam olyan épp 40-45 kg és nem voltam sportos se meg erős se és most is úgyanúgy 40 kg vagyok 15 évesen.

Ha valaki beszólt nekem mindig probáltam elkerülni a balhét mert eléggé paráztam hogymi lesz ha megver meg ilyenek.

Bennem még most megvan az alacsony önbizalom és nem tudom mit tehetnék ellene de hát mindegy hátha majd megoldódik.De ha példáúl valaki beszól és akkor én belenézzek a szmeébe és megmondom hogy nem érdekel vagy stb...akkor meg félek hogy bemosnak nekem eggyet

2008. okt. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!