Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lépjek túl rajta, hogy...

Hogyan lépjek túl rajta, hogy valaki nagyon súlyosan megsértette az önbecsülésem?

Figyelt kérdés

Az a rossz tulajdonságom van, hogy nagyon durván be tudok sokallni, ha valaki a külsőm, és az erkölcsi tisztaságom megkérdőjelezi. Rengeteget foglalkozok magammal, hogy a lehető legjobbat, legszebbet hozzam ki magamból, valamint sosem voltam ribanc, mindig nagyon romantikus, szerelmes típus voltam, sosem feküdtem össze jött-mentekkel, meg semmi...


Aztán jött 1, azaz egyetlenegy fiú, akivel lefeküdtem, és odaadtam neki a szívem, de nagyon csúnya vége lett. Veszekedés keretében nagyon súlyosan megbántott többször is, lek*rvázott, megjegyzéseket tett a nemi szervemre, meg még sorolhatnám... képzeljetek el kb minden primitív dolgot, mert mindent megkaptam tőle.


Én hiába nevetem ki, hiába próbálom eltemetni, egyszerűen olyan mértékben szakította az önbecsülésem darabokra, hogy elmondani nem tudom. Egyfolytában szorongok, rosszul érzem magam, a körülöttem élőkkel ok nélkül agresszívan beszélek, amikor meg gondolkozom, a fiún jár az eszem, és szinte lepörgetek az agyamban beszélgetéseket, hogy hogy aláznám porig. Néha hihetetlen mértékű bosszúvágy van bennem, úgy érzem, nem nyugszom, ameddig földbe nem döngölöm, de nyugodtabb pillanataimban látom, hogy nem ér annyit, és nem teszem meg...


Mit csináljak? Egyszerűen beleőrülök...


2011. júl. 15. 19:25
 1/5 anonim válasza:
76%

Mielőtt összejöttél volna vele kelletett volna gondolkodni kicsit. És nem egy tróger barommal összejönni.

Am meg keress egy normális srácot. Ezt meg felejtsd el.

2011. júl. 15. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem láttam rögtön, hogy ilyen...:(
2011. júl. 15. 20:51
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez egy igen nehéz helyzet. Próbáld meg minél többféleképpen kifejezni, nemcsak szóban vagy írásban, hanem képekben is. Vagy keress valakit, akinek el tudod mondani mindezt. Jobb, ha kimondod; ne tartsd magadban! Ha nincs, akiben megbíznál, akkor egy pszichológus még meghallgat.
2011. júl. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát lennének módszerek, hogy elégtételt vegyél, de persze te nem olyan vagy. (ha mégis, írj)
2011. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Régebbi a kérdés, de azért írok. Legyél büszke arra, hogy mélyebb érzésű ember vagy! Írd le az összes pozitív dolgot, amire büszke lehetsz! Ha keveset tudsz írni az baj. Szeretet gyűlölet közel van egymáshoz. Nem tudod egyik pillanatban szeretni, a másik pillanatban elfelejteni, ezért gyűlölöd. Ne gyűlöld, mert nem tudod megváltoztatni, az viszont a te döntésed, hogy vele töltöd az életed napjait, vagy sem. Valaki olyant szeretsz, aki nem létezik, gondolj erre. És gondolj úgy rá, mintha megszűnt és meghalt volna, úgy gyászolj és ne gyűlölködj!
2011. aug. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!