Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki állandóan stresszel...

Ha valaki állandóan stresszel valaki/valami miatt szüntelen, napokon, heteken, hónapokon át, mi lesz a vége?

Figyelt kérdés

Olyannyira idegeskedem, hogy már csak ugyanazon a dolgon kattog az agyam, sőt már erről álmodok, tulajdonképpen "rémképeket", emiatt zavartan ébredek, és nem is alszom nyugodtan.

Keveset eszem, a gyomrom sincs már túl jól emiatt.

Állítólag fogytam is, 47-48 kg vagyok.

A figyelmem is alább hagyott, figyelmetlen, majdhogynem baleseti helyzetekbe kerültem.


Mi lesz a vége?


2014. okt. 22. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi lesz a vége? Hát jó nem fog kisülni belőle, azt te is látod.

Mi lesz a vége? Előbb-utóbb halál. Először az életedé, majd a tied.


Egyébként meg ha ilyen gondod van, miért nem mész pszichológushoz? Ők tudnak segíteni ilyen helyzetben, ezért vannak.

2014. okt. 22. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Idegösszeroppanás, depresszió, szorongás lesz a vége.
2014. okt. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyomorfekély, szívroham.
2014. okt. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha azonban az élettani válasznak - a társadalmi következmények miatt - nincs szabad tere, tartós, vagy túl gyakran ismétlődik, akkor a szervezetet érő negatív hatások felhalmozódnak. Ezt nevezik krónikus stressznek, (Selye féle distressznek). Felborítja a hormonális egyensúlyt, s végső soron egy sor betegséghez vezethet. Az egész vegetatív idegrendszer kibillen az egyensúlyi helyzetéből. Ennek következtében magas vérnyomás, szív-érrendszeri- és fekélybetegség, fejfájás, és a tartós izomfeszülés miatt különböző mozgásszervi betegségek alakulhatnak ki. Ezenkívül a hosszú ideig, túlzottan nagy mennyiségben kiválasztott mellékvesekéreg-hormonok hatására gyengül a szervezet védekező képessége - az immunrendszer. Az ember esendőbbé válik, könnyebben kap fertőző betegséget, s még a rák kialakulásának valószínűsége is megnőhet. [link]
2014. okt. 22. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A pszichológiai stresszet próbálom másként felfogni, mint korábban.

Elképzelem, hogy ezt a probléma most azért van, mert meg kell oldanom. Úgymond házi feladat. Ha sikeresen megoldóm, akkor erősödik a pszichém. Ha nem sikerült, akkor még nem vagyok eléggé erős ehhez és inkább elmegyek sportolok egyet, hogy levezessem a felesleges adrenalinomat.

Ami fontos, hogy az agyam hogyan reagál a stresszhelyzetre. Ha az agyam nem fogja fel stressznek és problémának, akkor a hormonjaim sem indulnak be.

2014. okt. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!