Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az öngyilkosság bátor vagy...

Az öngyilkosság bátor vagy gyáva cselekedet?

Figyelt kérdés

2014. okt. 24. 15:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Kétségbeesett cselekedet.
2014. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%
Bátor, mert meg merte csinálni? Amúgy gyáva. Menekül a problémák, bajok elől, miknek lehetnének megoldásai.
2014. okt. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom miért mondják hogy gyáva ember aki öngyilkos lesz. Szerintem meg nagyon bátor, rákészülni, végrehajtani, úgy hogy teljes tudatában van, hogy vége mindennek. Én nem tudnám véghezvinni, az biztos.
2014. okt. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%
3#: Teljesen egyetértek! :)
2014. okt. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első írta, az egy kétségbeesés cselekedete. Ilyenkor nem beszélhetünk sem bátorságról, sem gyávaságról. Az egy segélyhívó jel, amely sajnos, ritkán jön időben.
2014. okt. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
32%
Bátor, de önző cselekedet.
2014. okt. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Számomra semleges. Nem értem az öngyilkosokat, de ha egyszer olyan helyzetbe kerülnék, hogy meg kell tennem, megtenném, és az utolsó kérdés az lenne, ami foglalkoztatna, hogy mások szemében ez gyáva vagy bátor cselekedet. Ha engem valami rávinne, akkor szükségszerű cselekedet lenne.
2014. okt. 24. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem:



A jól kivitelezett,nem drog hatása,és nem tudatvesztés alatt kivitelezett öngyilkosság minden esetben bátor cselekedet.Nagyon komoly elhatározás kell,hogy ténylegesen sikeres legyen,le kell küzdeni az életösztönt,a természetes védekező félelmet,hogy ártunk magunknak.A cselekedet maga rendkívül bátor,ezt a szakemberek is elismerik,azok a gondolatok,döntések,amelyek idáig elvezetnek,sokszor gyávaságra adnak okot.Ha az ember menekül a megoldandó probléma elől,az gyáva cselekedet,de ami ezután történik,az öngyilkosság,az bátorság.Az emberek tudata nem egyforma:ebből következően nehezebb eldönteni,gyáva volt-e az ember,vagy pedig nem,hisz mindenkinek más gondolatai,érzelmei,véleménye,beidegződései vannak a dolgokról.


Érdemes elgondolkodni azon,önző tett-e?Ha valaki szeretünk,elengedjük,hadd menjen,ha a halálba akar menni,hát oda.Ha hosszú távon,évekig fenntartja vágyát.Nem önző cselekedet-e az,ha itt tartjuk?Most akkor ki az önző?

2014. okt. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem bátor,és nem gyáva döntés,egy olyan tett amibe senki nem szólhat bele.Magánügy.
2014. okt. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
43%
Mielőtt elhamarkodott döntést hoznál, hívd fel az Ifjúsági Lelki Elsősegélyt a 137-00 számon. T-mobile-ról vagy Telekom vezetékes számról (telefonfülkéből) elérhető hétfőtől szombatig 9-21 óra között. Beszélj róla, mi az, ami nyomaszt!
2014. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!