Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismer valaki jó pszichológust,...

Ismer valaki jó pszichológust, pszichiátert Budapesten?

Figyelt kérdés
Na, először is vázolom, mi a probléma. Nem igazán tudom megmagyarázni, hogy miért, de sehogy sem tudom jól érezni magam az életemben. Régebben, mikor még nem volt munkám, megkaptam, hogy biztos azért vagyok ilyen, mert unatkozom és nyafogok. Már csaknem egy éve dolgozom, és mellette suliba is járok, de a helyzet ahelyett, hogy javult volna, csak rosszabb lett. Egyszerűen olyan, mintha nem tudnék örülni semminek, csak gépiesen csinálom, amit kell, hogy mások elégedettek legyenek velem. Közben meg néha már azt sem tudom, hogy miért kelek ki reggelente az ágyból, mi értelme csinálni, amit csinálok, mi értelme találkozni azokkal az emberekkel, akikkel találkozom, stb. Utálok így élni, de nem tudom, hogy változtathatnék. Úgy érzem, nincs közöm az emberekhez, és nem bízhatom meg bennük. Üres vagyok belül, nincs hobbim, nincs, ami érdekelne. Emberek között állandóan butának, esetlennek és sebezhetőnek érzem magam, mert nem bírom kontrollálni az érzelmeim. Ha megbántanak, rögtön látni lehet rajtam, hogy mindjárt elsírom magam, és legszívesebben földhözvernék valamit. Néha azt kívánom, bárcsak hagyna békén az egész emberiség, de mikor egyedül maradok, az olyan, mint valami kínzás. Nem tudok mit kezdeni magammal, és addig nézem az idióta videókat, amíg meg nem fájdul a fejem, aztán meg csak nézem a plafont, és azt érzem, hogy fel tudnék gyújtani, szét tudnék verni magam körül mindent, csak múljon már el ez a fájdalom. Próbáltam már a pszichológust is, de nem segített, csak megjátszotta magát, meg ásítozott a képembe, aztán gyógyszereket akart adni, amikben én az eddig olvasottak alapján egyáltalán nem bízom. Arra lennék kíváncsi, hogy van-e olyan (lehetőleg pesti vagy Pest közeli) ember, aki régebben hasonló problémákkal küszködött, aztán talált olyan szakembert, aki átsegítette ezen. Az is érdekelne, miből állt a terápia, és meddig tartott kilábalni ebből az állapotból. Előre is köszönök minden választ!

2014. okt. 24. 19:34
 1/1 anonim válasza:
Néha én is hasonló cipőben járok, azzal a különbséggel, hogy nagyon törekszem rá, hogy tudjak örülni az élet apró örömeinek. Pedig ebben a mocsok, szenny világban -és főleg országban- nem igazán vannak olyanok, amiknek globálisan lehetne örülni. Én is szeretnék elbeszélgetni egy JÓ pszichológussal, aki törődik a problémámmal és megmagyarázná nekem, hogy mégis miért akarjak még élni. Mert gyereket (ami értelmet ad az életnek) nem igazán szeretnék szülni, hogy egy ilyen piszkos, elkorcsosult világban nőjön fel... :(
2014. okt. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!