Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Családi problémák miatt...

Családi problémák miatt szeretnék szakemberhez fordulni. Pszichológust vagy pszichiátert keressek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sajnos az egyik szülőm alkoholista, amit már nem tudok tovább elviselni. 23 éven keresztül tűrtem, de mostmár úgy érzem, hogy besokalltam, és szükségem van a segítségre, de nem tudom, hogy a problémámmal pszichológushoz vagy pszichiáterhez forduljak. A lelki tünetek: egyre inkább zárkózott vagyok és hallgatag, kerülöm az embereket, sokszor levert vagyok és szorongok, még akkor is, amikor épp nincs okom rá. Ugyanakkor vannak testi tüneteim is: szédülés, hajhullás, minden fizikai megterhelés nélkül sokszor egyszer csak a pulzusom felmegy 100 fölé, volt már 150 is, mintha ki akarna robbanni a mellkasomból. Rengeteg orvosnál voltam már (5 kardiológus, pajzsmirigyvizsgálat, neurológus, 2 év alatt kb. 10 vérvétel) de sehol nem találtak semmit, így ezek a tünetek nagy valószínűséggel a folyamatos stressz miatt vannak.

Hova fordulhatnék, pszichológushoz vagy pszichiáterhez? Esetleg kombináltan mindkettőhöz?

Köszönöm a válaszokat előre is.


2014. febr. 16. 18:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Pszichológus elsőnek, elmondod neki ezt, és ha úgy gondolja, vagy az állapotod később indokolja, akkor el fog küldeni pszichiáterhez is ő maga. Akkor párhuzamosan fog menni egy ideig a kettő, de a pszichológus biztos kell.
2014. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Pszichiáter egy olyan orvos aki az emberi viselkedés, észlelés,érzelmek (stb.) zavarait orvosi, vagyis fiziológiai alapon vizsgálja és kezeli. A pszichiáter egy általános orvos, vagyis orvostudományi egyetemen szerzett diplomát, aki utána letette a pszichiátriai szakvizsgát is.


A pszichológus egy bölcsész, aki az emberi viselkedés, észlelés, érzelmek (stb.) zavarait "bölcsészként" vizsgálja és kezeli. A pszichológus tehát bölcsész-ill. pszichológus szakon szerzett diplomát.


Személyesen is van tapasztalatom, rendszeresen kell járnom pszichológushoz mert sok stressz és probléma van az én életemben - de nem család: az elején gyűlőltem, de mára már minden rendben van, nekem a pszichológus bevált de mint mondtam idő kellett hozzá. Mellesleg csak 17 vagyok.

2014. febr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzed, gyógyszeres kezelésre (is) szükséged van, akkor egy pszichiátert keress fel. Bár tudni kell, hogy ők általában nem cseverésznek az emberrel, hanem negyed óra után hazaküldenek néhány recepttel a kezedben. Az elmélyültebb beszélgetésre a pszichológus alkalmasabb, ám az állami egészségügyi ellátásban elég nehéz hozzáférni (ha jól tudom, pszichiáter adhat hozzá beutalót, illetve rendelheti ki melléd). Bizonyos esetekben együtt is szoktak dolgozni egy adott ember problémáján.

Pszichológushoz magánrendelésre is mehetsz, bár akkor sajnos ki kell nyitni a pénztárcát, ugyanis 8 ezer Ft körül kezdődik egy 60 perces terápiás ülés.

2014. febr. 16. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 3005 válasza:
Szia, én tb alapon járok pszichológushoz, nem pszichiáter küldött, megnéztem a neten, hogy mikor, hol adják az előjegyzést, odamentem, fogadtak és kaptam is időpontot. Ezt javasolom neked is, nem bonyolult és ingyenes.
2014. febr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Hány éves vagy?
2014. márc. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!