Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Betegesen ragaszkodom! Önállót...

Betegesen ragaszkodom! Önállótlan és labilis vagyok 20 évesen. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Idén szeptemberben kezdtem egyetemre járni. Ugyan tetszik a szakirány, amit választottam, mégis lázadok az egyetemista lét ellen.

20 éves létemre is betegesen ragaszkodom a szüleimhez, a megszokott családi légkörhöz. Ezért nem jelentkeztem kollégiumba, inkább napi 2 órát utazom, csakhogy minden nap visszatérhessek oda, ahol jól érzem magam.

Másfél éve vagyok együtt a párommal, akihez szintén beteges módon ragaszkodom. Amíg nem jártam egyetemre, minden nap vele lehettem, most viszont "csak" hétvégenként találkozhatunk. Tudom, hogy ez valakinek nagyon nagy dolog lenne, de nekem az újdonság erejével hat és elkeserít. Én szeretnék minden nap hozzá bújni, személyesen elmondani neki, hogy épp mit érzek...

Nem szeretem az új dolgokat, ezért nem érzem jól magam az egyetemen. Emiatt az állandó rosszkedv miatt nagyon felerősödött bennem az amúgy is abnormális ragaszkodás mind a szüleim, mind a párom iránt.

Felerősödött bennem a rettegés, hogy mi lesz velem jövő szeptemberben, hiszen a párom 200 km-re megy továbbtanulni. Sajnos egyelőre nem tudom elképzelni, hogy jó vége legyen ennek, pedig én a kis naiv, romantikus gondolkodásommal úgy terveztem, mi örökre egy pár leszünk. Nem is tudnám elképzelni másképp. Mégis most olyan, mintha meg lennének számlálva a napjaink...


Biztos vagyok benne, hogy sokan, akik elolvassátok, elítéltek most, amiért ilyen végtelenül éretlen és érzékeny vagyok..De kérlek próbáljatok hasznos tanácsot adni nekem. Hogy vehetném lazábban az életet? Hogy tudnék kicsit eltávolodni a szüleimtől(egészséges módon)? És leginkább hogy tudnám kicsit szabályozni a barátom iránt érzett végtelen ragaszkodásomat és szeretetemet?



2014. okt. 24. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Hagyd ott az egyetemet, legyél otthon az év további részében a szüleiddel és a párod közelében, ahol jól érzed magad (ha emiatt nagyon cseszegetnének, töltsd hasznosan az időd, találj valami alja munkát vagy tnulj nyelvet, ilyesmi), és ha kitart a szerelmetek, jövőre jelentkezz arra az egyetemre, ahova a párod is megy. ÉN ezt tenném a helyedben, mert ezt látom logikusnak és a helyedben ezt látnám előnyösnek saját magamra nézve.
2014. okt. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Előző válaszolóval ellentétben én azt mondom, hogy előbb utóbb el kell szakadni ezektől a dolgoktól (mint a tulzott ragaszkodás a szüleidhez).


Tapasztalatból beszélek, és eleinte nem értettem mi van velem, nagyon sok emberrel átbeszéltem a dolgot. Elmondtam nekik mi a helyzet, és hogy nagyon szar "egyedül" (voltak haverjaim).


Nekem már kb 16-17 éves koromban kezdődött, mert apámmal már 15 éves korom óta talán 10x beszéltem (most 21 vagyok). Anyám depressziós volt, de 15-16 éves koromra esett mély depresszióba igazán. Csak negativkodott, engem sem tartott semmire, haszontalannak hitt, és sokszor engem okolt az ő hibái miatt. A részletek nem számítanak, csak annyit akartam ezzel mondani, hogy itt nem én szakadtam el a szüleimtől, hanem ők tőlem. Akaratom ellenére kerültem olyan helyzetben, ahol te vagy most. Nem én mentem el, hanem ők hagytak el, és amig ők nem akarták, nem volt visszaút. Ők meg nem igazán szántak rá energiát, hogy visszajöjjenek hozzám.

Szóval én közel 4 évet éltem úgy, mint te most, de erre csak idén jöttem rá.


Onnatól, hogy felfogtam, hogy a saját életemért vagyok felelős, nem számíthatok arra, hogy mindig mellettem lesz valaki és megmondja mit csináljak, merre menjek. Ha ez lenne, oda jutnék ahova a szüleim, azt pedig nem akarom. A saját életemről kell döntsek.


Idáig talán egy kicsit off-nak tűnt amit írok, de te azért ragaszkodsz, ennyire a szüleidhez és a párodhoz, mert ők egy biztos pont az életedben. Akármi van, hozzájuk fordulsz.

Ez egy bizonyos mértékig jol is van, de te irtad, hogy tulzásba estél, és ez a fent leirtakból ez tisztán látszik.

Nincs ezzel semmi baj, és nem kell aggodj ez miatt, csak a továbbiakban amikor ilyen érzés tölt el (hogy visszafutnál), akkor gondolkozz el azon, hogy valójában miert futnál vissza. Gondolom félsz az ujtól/ismeretlentől (az ember azt nem szereti amitől tart általában).


Előbb utobb fel kell nőni, és ez azzal jár, hogy a saját lábadra állsz. Nekem majdnem 5 évembe telt erre rájönni, de azért mert nem vettem észre a fától az erdőt. Mikor megláttam az erdőt, fél év alatt elmultak ezek a félelmek, mert tudtam, hogy ezen át kell esni (gyerekből haladsz a felnőttkor felé).

Miután átestél a tűzkeresztségen, eltűnnek a felhők, és szép lesz minden.


Ami a párod illeti, gondolom első nagy szerelem. Ugyan ez volt velem is, nem tudtam elképzelni, hogy szakitunk, és végül anyám rámragadt negativkodása miatt lett vége. Szenvedtem is sokáig, mert nekem ő volt a biztos pont az életemben, de erre is csak az elmult honapokban jöttem rá.


Szerintem próbálj meg minél jobban a saját lábadra állni, és saját döntéseket hozni. Eleinte nehéz lesz, de ne húzd 5 évig mint én, mert fél év alatt áteshetsz rajta, utána sokkal jobb lesz az életed.

2014. okt. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is átmentem ezen, sőt még idősebb is voltam mint te (23 évesen kerültem be az egyetemre és a kollégiumba) egyet tudok mondani, tarts ki! Nekem egy félév kellett ahhoz, hogy a változást fel tudjam dolgozni. Aki elítél ezért az egy érzéketlen f**z, természetes, hogy visszavágysz a megszokott környezetbe. De hidd el "a többiektől szép az élet", azok közül akikkel közös szakirányra jársz, biztos, hogy fogsz találni igazi barátokat. Ha most nem menekülsz el (ami szintén egy választás, és tiszteletben tartható) akkor később olyan élményekben lehet részed, amit szerintem kár lenne kihagyni. Fél év. Ennyit szenvedtem, és vágytam vissza haza, tudom miről beszélek. És amikor majd rájössz, hogy te egy szerethető ember vagy, és a társaidnak sokat jelentesz, akkor el fog ez múlni. Várd ki! Vagy ne. Rajtad áll. :)


(lazábban pedig úgy veheted az életet, hogy elfogadod magad, és akinek nem tetszik az tehet egy szívességet. Nem számít, hogy mások mit mondanak. Nekem is van barátnőm, ha elkerülne Lotaringiába, én akkor is kitartanék mellette. Ezek praktikus kérdések, nem lelki kérdések. A lelki kérdés az, hogy elhiszed-e magadról, hogy ha kevesebbet találkoztok a barátoddal, akkor is ugyanúgy fog-e szeretni.


Szurkolok neked! :)

2014. nov. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!