Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan mulaszthatnám el az...

Hogyan mulaszthatnám el az elalvás iránti félelmemet?

Figyelt kérdés

Egy ideje kialakult bennem egy félelem az elalvás iránt, félek a lefekvéstől az elalvásig tartó időszaktól, mert ott olyan furcsa, különös dolgok tudnak néha történni. Valamiért mindig tartok tőle, mondjuk az alvást is hasonló okokból nem szeretem, mondván ki tudja mi történik amikor nem vagyok ura a saját testemnek mert alszok.

De mit tehetnék hogy ne féljek ezektől a dolgoktól?


2014. okt. 25. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
12-14 évesen kinövi az ember. Ha nem, akkor pszichologia.
2014. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! Régebben én is féltem az alvástól, de nem a "különös dolgod" miatt, hanem nemes egyszerűséggel azért, mert nehezen tudtam csak elaludni, és szörnyű és ijesztő volt kislányként egyedül forgolódni egy nagy, sötét szobában... Nekem az segített, h apukám nekiállt esti mesét olvasni, amitől megnyugodtam, és elálmosodtam, vagy pedig nyugtató, stressz nélküli pl: főző, vagy kertész műsorokat néztem lefekvés előtt... Mivel gondolom, te több vagy 10 évesnél, ezért nem hiszem, hogy az "esti mese módszer" elnyerné a teljes támogatásod, de a Tv-s megoldás működhet, vagy akár olvashatsz is magadnak... Szerintem a problémád megoldása abban rejlik, hogy minél gyorsabban tudjál álomba merülni, és nyugodtan tudjál aludni. Ha ezek nem segítenek a neten találsz még kismillió "langyos tej,és társai" típusú elalvást segítő módszert, de, ha egyik sem jön be, szerintem menj dokihoz... Mielőtt még félreétetnéd, nem hiszem, hogy valami hatalmas pszichológiai problémád van, csak egyszerűen kéne egy jó altató :)))

Remélem tudtam segíteni! :)

2014. okt. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyedül nem megy. A félelem a pszichés betegségek legjelentősebb oka. Szakszerű, mélylélektani terápiával (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, stb) gyorsan megszabadulhatsz tőle.
2014. okt. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!