Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elalvás közben félálomban...

Medson kérdése:

Elalvás közben félálomban néha fura ijesztő, folyamatosan változó arcokat látok illetve hangokat hallok. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Nem is tudom pontosan mióta, talán 2-3 éve kezdődött hogy mikor lefekszek és próbálok elaludni, rémisztő arcokat látok amik centikre vannak tőlem és bámulnak. Mindig csak fejek, sosem teljes alakok. Először csak egy szempárnak indul ami a sötétségből váratlanul tűnik elő aztán köré rajzolódik általában valami nagyon groteszk arc pl: egy kicsavart zombi fej vagy valami gonosz pofa, a lényeg hogy semmiképpen sem pozitív, közben teljesen tudatomnál vagyok. A probléma abból fakad hogy így képtelen vagyok elaludni mert nem bírok farkas szemet nézve egy gonosz arccal elaludni, vagy akár csukva tartani a szemem. Ennél már csak rosszabb amikor hangokat is hallok hozzá, hang foszlányokat (nem mindig jár együtt a két hatás)csörömpöléseket vagy beszédhangokat, ezek többnyire kislány hangok, ezek is eléggé ijesztőek tudnak lenni. Abszolút nem érzem magam elmebetegnek, teljesen normális életem van, épp ezért furcsállom ezeket a dolgokat, mert akiknek eddig ezt említettem azt mondták hogy ők nem tapasztaltak még ehhez hasonlókat. Remélem valaki tud segíteni nekem, legalább annyiban hogy mitől lehetnek ezek a tünetek, válaszokat előre is köszönöm 20/F
2014. júl. 10. 23:41
 1/1 Fényember ***** válasza:
menny el egy jó pszichológushoz...hidd el...sokat segítene..és ne szégyelld egyáltalán! Ez nem normális dolog és ezen ő tudna segíteni..nem vagy őrült, csak van valami ami felszínen (vagy akár mélyen eltemetve) maradt vagy stb. :)...és utána már aludni is tudnál ha megoldódna ez a gond..de ehhez segítség kell! :)
2014. júl. 10. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!