Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért beteg folyton a barátom?...

Miért beteg folyton a barátom? Kb 3 hetente 1 hetet hiányzik az egyetemről mert beteg. Gyomorgörcs, szédülés, remegési rohamok stb. Lelki oka lehet?

Figyelt kérdés

Már több mint egy éve ismerem. Nagyon jól tanul, jó fej csak nem értem a viselkedését. Folyamatosan hisztizik. Egyetemi előadásokon jelenetet rendez hogy rosszul van, testnevelésen összeesik. Hetekig otthon gyógyulgat a képzelt betegségeiből. Orvostól orvosig jár, folyton keresi hol van ügyelet. És még sorolhatnám. Például megyünk a folyosón mondja hogy rosszul van. Azt mondja üljünk le. Leülök vele összeszorítja két kezével a hasát és ráomlik a lábaira. Közben mondja hogy széthasad a gyomra úgy görcsöl. Öklendezik. Ezek után hazamegy. Visszajön iskolába három nap után mert elment orvoshoz mindenféle kivizsgálásra. Vagy például ülünk az előadáson elkezdi kapkodni a levegőt azt mondja beszúr a szivénél. Holt sápadt lesz. Mondom menjünk ki hátha jobb lesz. Azt mondja áá nem marad az órán még ha belehal is!!!


Folyamatosan kérdezgetni kell tőle hogy van, mintha halálos beteg lenne úgy viselkedik. Folyamatosan vágja az arcokat, fintorog. Megkérdezem mi a baja? Azt mondja a szokásos gyomorideg. Testnevelésen focizunk erre legugol. Mondja hogy beszúrt a szíve. Tanár odamegy hozzá csop társam felkísérte orvoshoz. Egy hétig otthon maradt mert azt mondta hogy orvosa szerint az idegességtől van és ki kell pihennie magát. A tanárok már unják a sok orvosi igazolását.


De például most legutóbb fent voltam kollegiumban ő pedig az egyetemen. Négykor hívott hogy menjek gyorsan el érte mert iszonyatosan fáj a dereka mozdulni se tud becsípődött egy ideg. Lerohanok hozzá ott van már vele két csoporttársam és a kanapén feküdt mint aki haldoklik. Aztán telefonált testvérének hogy jöjjön érte mert nem tud hazamenni. Meglérdeztem tőle hogy akkor miért hívott le ha már segítettek neki. Erre ő: " Mert én lélekben tudok neki erőt adni"



Nagyon jól elbeszélgetek vele de kezdem azt hinni hogy valamilyen pszichés gondja van. Tehát a kérdés az hogy ez milyen szindróma lehet? Vagy csak testileg ennyire gyenge?



2014. okt. 27. 20:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Dilis, pánikbeteg.
2014. okt. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
szerintem pánik beteg. vidd pszichológushoz.
2014. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szerintem hipohonder, vagy pánik beteg vagy dilis. a szülei nem foglalkoznak vele? lehet hogy figyelemre vágyik.Lehet hogy az egyetemi strssz sok neki. dilis, menjen dili-dokihoz, mert ez mind csak az agyában van.
2014. okt. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Beszélj a szüleivel, és mond el hogy mi történt, vagy a tesójának mond el, és ő majd beszél a szülőkkel. Lehet hogy csak figyelemre vágyik és így jön le a dolog nála. pánik betegség is lehet, és ha hisztizik, akkor biztos valami lelki dolog. hány évesek vagytok? te is fiú vagy? Nem kell rohanni azonnal, és majd rájön hogy nem lehet az embereket rángatni fölöslegesen.
2014. okt. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hát, pánikbetegség, szorongás és ha állandóan görcsöl a hasa, akkor irritábilis bélszindrómája is lehet.


Nekem is van ilyen problémám, bár nem játszom az agyamat közben. Ez azt jelenti, hogy az állandó szorongás miatt vastagbélgyulladás alakul ki és folyamatosan megy az ember hasa, miközben szörnyen fáj. Én is nagyon nehezen tudok otthonról elmenni ez miatt, de az orvos semmit sem tud vele kezdeni.


Tüneti kezelés lehetséges bizonyos szerekkel, de így fejből nem tudok egyet sem mondani. Keress rá neten gyógyszerekre.

2014. okt. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!