Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik barátnőm nagyon rossz...

Egyik barátnőm nagyon rossz irányba változott, tudok neki segíteni valahogy?

Figyelt kérdés

Gimi alatt még vidám, kedves lány volt, mostanában pedig állandóan csak tanul, nem mozdul ki soha sehova, nem beszél senkivel.

(Pedig nem olyan szakra jár ahol ez indokolt lenne)


A pasik sem érdeklik, csak a pasiideáljáról tud beszélni és csak érte rajong.

Közben nagyon önbizalomhiányos, állandóan baja van magával, pedig erre semmi oka nem kéne hogy legyen, vagdossa is magát, de pszichológushoz nem hajlandó menni (mert nem akarja hogy a szülei megtudják hogy ekkora a baj, máshogy viszont nem tudná kifizetni, csak ha tőlük kér rá pénzt)


Szeretnék neki valahogy segíteni, de úgy érzem nem tudok, és már úgy érzem hogy ez nem is barátság, mivel kimozdulni nem szokott ezért szinte csak chaten beszélgetünk, és ha nekem van épp valami problémám arra semmit nem tud mondani vagy "tanulnom kell" felkiáltással meg se hallgat.


2014. okt. 31. 11:14
 1/3 anonim válasza:
Amikor ez a dolog kezdődött nála akkor nem történt vele valami szomorú, nem vesztette el valakijét? Próbálj meg vele őszintén beszélgetni, mondd el neki, hogy nagyon aggódsz érte. Emlékeztesd a gimis évekre, hogy akkor milyen boldog volt, talán ez segít. És nem ártana ha a szülei tudnának róla. És ha semmiképp nem akar szólni a szüleinek vannak olyan egészségügyi intézmények amelyek tudtommal ingyen biztosítanak pszichológust. Remélem jobban lesz a barátnőd.
2014. okt. 31. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, tudtommal semmi ilyesmi nem történt vele, én arra gondolok hogy az lehet az oka, hogy az egyetemen jóval magasabbak az elvárások mint gimiben, és mivel az egyetemen is színötös tanuló akar lenni, ezért túlhajtja magát, mert úgy érzi hogy ez az elvárás.


Próbáltam már vele beszélni, nem hallgat rám, nekem meg kezd elegem lenni abból hogy mindig ugyanazokat a köröket rójuk és nincs semmi eredmény.

2014. okt. 31. 11:53
 3/3 anonim ***** válasza:

mond neki ezt: egy karrierista robot akarsz lenni vagy élni akarsz?? mondjuk passz h mi lesz rá a reakció, de a lényeg, h hozd olyan helyzetbe, vagy vezesd rá h gondolkodjon el magán! hátha sikerül ráébreszteni h máshogy is lehet csinálni a dolgokat! az első hsz szerintem is helytálló lehet, mivel az ember csak úgy nem temetkezik bele a tanulásba...

egy teljesen különböző másik nézőpontból szőtt felvetés, biztos h tanul? vagy csak azt mondja?

2014. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!