Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegség? Mitől lehet?...

Pillangó13 kérdése:

Pánikbetegség? Mitől lehet? Miért pont most?

Figyelt kérdés
Kb. 2-3 hónapja néha jelentkező szapora pulzusom van ( a legmagasabb 125-s volt nyugalmi helyzetben) olyankor teljesen úgy érzem hogy bekattanok,most tuti megörülök... 2 sürgősségin töltött eset után (ahol sinus tachikardiát "állapítottak" meg) úgy döntöttem kivizsgáltatom magam fizikálisan és mentálisan is egyaránt... Voltam laborban ott a Tsh-m minimálisan volt magasabb az elfogadható értéknél (házi orvos azt mondta nem kell ez miatt aggódjak)... Voltam kardiológián ahol csináltak Ekg-t és a doki közölte hogy ez vegetatív idegrendszer eredetű , mert a szívem teljesen egészséges azt mondta ez az az állapot amikor betelik az a bizonyos pohár és ezt ki kellene üríteni... Majd elmentem Pszichiáterhez ahol a dr-nő megkérdezte tőlem hogy tudom e mit jelent a pánikbetegség, szorongás... próbáltam kikérdezni, hogy de mégis miért lehet ez? miért pont most jön ki amikor se anyagai se szerelmi se semmilyen gondom nincs (jelenleg mert a gyerekkorom és a tini korom egy katasztrófa volt)De nem kaptam rá választ... Nem sokára megyek pszichológushoz és félek ha elkezdek járni akkor még jobban ki fog jönni ez a nem is tudom minek nevezzem ( elkezd gyorsan dobogni a szívem, remegek, szédülök majd ijedtség-félelem társul hozzá) Az elején annyira befolyásolta a minden napjaimat hogy még a boltba se tudtam elmenni ( 1 utcányira van tőlünk) majd úgy gondoltam a fene egye meg én nem voltam ilyen és egyre sűrűbben kezdtem eljárkálni akkor is ha éreztem most jön ez a "roham" de nem hagytam magam neki!! De még mindig nem tudom megérteni miért van ez?! Mit tegyek hogy jobb legyen ? Hogy tudok segíteni a lelkemnek, hogy ki tudjon "ürülni" ? :( ki lehet belőle gyógyulni ? :( Van valami "terápia" amit itthon/ bárhol segít csillapítani ezt az érzést?

2014. nov. 2. 10:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A panikbetegseg nagyon sokszor ok nelkul jelentkezik. Marmint minden rendben az ember eleteben, abszolut nem stresszel, aztan hopp, megiscsak megjelenik. Nalam par honapja jott ki. Mondhatom, hogy tokeletes eletem van, semmi gondom, ennek ellenere idorol idore ramtor....
2014. nov. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
64%

Igen van megoldas!

Nekem is sok panikrohamom volt, teljesen megbenitott, alig jartam el otthonrol... de szinte mar alig van! nagyon sokat olvastam es tanultam rola es kikuraltam magam, mindenfele gyogyszer nelkul. szoval nyugodj meg, ki lehet belole gyogyulni es nem is bonyolult.


Eloszor is : nagyon figyelj oda, hogy mit eszel!

kideritettem, hogy a panikrohamokat sokszor a vercukor szint hirtelen valtozasai befolyasoljak... hagyd abba a cukor es cukros etelek fogyasztasat, illetve a koffeintartalmu italok fogyasztasat. nem lesz egyszeru, de nekem ez hatalmas valtozast okozott!!


masodszor, a panikrohamot, csak ugy lehet lekuzdeni, ahogy irtad: telibe kell tamadni :) gondolj ugy ra, mint egy termeszetes reakciora, a tested azt jelzi, hogy valami veszely fenyeget es felkeszit a vedekezesre... de persze sokszor hibasan teszi ezt. mi emberek a gondolatunk erejevel donthetunk ugy hogy "felulirjuk" ezt a jelzest, es tovabb csinaljuk a mindennapi dolgainkat, mas dolgokra figyelunk... igy kondicionalva a szervezetunket, hogy rajojjon h nincs is problema es felesleges a riasztas!

tehat: fouszalj masra... es csinald tovabb a mindennapi dolgaid, na hagyd hogy legyozzon! tudd, hogy vannak fontosabb dolgok, es elvezd az eletet.


harmadik: nekem sokszor akkor kezdodott a panik roham, amikor magamat ellenoriztem bizonyos szituaciokban: pl. "hu most tok jol erzem magam, tok jo, hogy nincs panikrohamom...de tok sokszor szokott panikrohamom lenni, ez biztos nem normalis stb..." es ettol a gondolattol indult be! erre a megoldas az volt, hogy ne foglalkozzak magammal annyit, (ez egy bizonyos onzoseg) es arra figyeljek, hogy milyen erteket tudok masoknak nyujtani... hol tudok masoknak adni... tehat az onzetlenseg nagyon jo ellenszernek bizonyult.


negyedik: amikor radjon az a "megorulok" erzes, nagyon fontos, hogy egy bizonyos mentalis flexilbilitast fejlessz ki... ez az a kepesseg, hogy elmelyited magadban es bizonyosan tudod, hogy ezek csak gondolatok es nincsen rajtad erejuk, elfogadod a gondolatokat, de nem kuzdesz ellenuk, szembe nezel veluk, rajossz, hogy ertelmetlenek, es masra figyelsz inkabb. ennek a techikanak a neve: acceptance and commitment theraphy. nezz utana, nekem nagyon bejott.


otodik: sportolj, ez is sokat segit abban, hogy "kiuritsd" a benned felgyulemlett feszultseget, illetve tanulj meg meditalni :)


nem vagyok orvos, szoval nem tudok 100% felelosseget vallani de nekem ezek mukodnek nagyon jol :) es honapok ota nem volt semmilyen panikrohamom.


ha kerdesed van irj nyugodtan privit

2014. nov. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
36%
Sosem voltak pánikrohamaim, de a 2-es válaszoló nagyon okos dolgokat írt! Hallgass rá. :)
2014. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A pánik szindróma megfelelő terápiával (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, stb.) gyorsan, véglegesen gyógyítható. Keressél megfelelően kiképzett terapeutát.

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2014. nov. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nálam akkor szokott ez kialakulni mikor elkezdem figyelgetni a szívritmusomat.... aztán jön a gondolat hogy hmmm kicsit gyorsan ver , erősebben dobog ( pedig nyugalmi állapotban vagyok) , majd jön az ijedtség... a pulzusszámom fel megy ... még nagyobb ijedtség.... és már jön is a roham... Nem tudom amúgy miért vagyok ennyire rákattanva a szív figyelgetésére.. Ha lefoglalom magam néha néha akkor is arra terelődik a figyelmem.. De egy biztos! Nem hagyom magam! ÉS nem fogok megtörni!
2014. nov. 4. 06:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Olvass utána a neten, hogy lehet ebből kigyógyulni. A 2-es szinte mindent leír amivel meg tudsz gyógyulni, csak olvass utána, hogy többet tudj ezekről a "kezelési módokról".
2014. nov. 5. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!