Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek mi lehet ez?...

Annta kérdése:

Szerintetek mi lehet ez? Talán figyelemzavar? Találkoztatok már hasonlóval?

Figyelt kérdés

Amit észrevettem magamon:

- képes voltam elhagyni a laptopomat a buszon csak mert elgondolkoztam (azóta rendőrségre leadták és már át is vettem)

- otthagytam volta a bolt előtt a biciklimet és gyalog mentem volna haza, ha a férjem nem emlékeztet, hogy csak ő jött gyalog, én bicóval

- feledékeny vagyok, majdnem minden nap napirendet írok, hogy az alapján menjek végig a feladataimon, amit kérnek tőlem, rögtön felírom a mobilomba, különben nem lesz meg, stb

- ha szólnak hozzám, sokszor csak akkor hallom meg, ha a nevemet is mondják, de ha vkivel beszélgetek közben, akkor még akkor se

- ha a spárban vásárolok, és velem van a férjem (akivel általában csak a CBA-ban vásárolunk együtt)meg kell néznem a bolt emblémáját, hogy emlékezzek, a sparban vagyunk és használhatom a supershop kártyámat

- ha egyedül vagyok jobban figyelek, de ha valakivel (bárkivel), rábízom magam a másikra, de ez nem tudatos, csak észrevettem

- ha vmire megkér a férjem, egy-két hét múlva lehet, hogy megint nem úgy csinálom, mert már nem emlékszem rá, s többször ezért meg kell hogy kérjen, ami idegesíti (pl az utolsó adag ebédet ne a mikróba, hanem a gázon melegítsem, stb)

Gyerekkoromra visszaemlékezve:

- én voltam a leglassabb átöltöző tesióra előtt és után

- rajz és technika órán sose lettem kész, egyszer bent hagytak emiatt a tanterembe, míg a többiek elmentek sétálni

- többször előfordult, hogy tudtam a dolgozatban a válaszokat, de már nem volt időm befejezni, ezért egyszer a tanár orra előtt elég rendesen ki is borultam, mert nem akartam rossz jegyet kapni emiatt

- anya megkért valamire, én mondtam, hogy mindjárt, de 1-2 óra múlva se történt semmi változás, mert elfelejtettem

- egyik osztálytársam - szegényke - megkérdezte, leszünk e barátok, aztán azóta se semmi; nehezen kezdeményeztem,s inkább csak újak felé, kevés barátom volt, túl csendesnek és szerénynek tartottak, meg azt mondták, játékban mindig azt mondom "nem ér", én ezt észre se vettem, de biztos így volt


2014. nov. 2. 15:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább személyiségfüggő, te ilyen vagy, a férjem is ilyen, de mondjuk őt aztán egyáltalán nem zavarja, természetesen nem használ super shop kártyát :) fogalma sincs milyen márkájú boltba megyünk be, rá lehet fogni,hogy ez baj, vagy ADHD (felnőttkori figyelemzavar), tesztet egyébként lehet erről csinálni (amire a férjem elfelejtett elmenni természetesen) de szerintem csak akkor kell ezzel foglalkozni, ha téged nagymértékben zavar, illetve akkor ha nem tudod ellátni emiatt a feladataidat.
2014. nov. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nos, van, hogy egy-két feladatot elfelejtek és az akkor nem lesz megcsinálva. Van, hogy elfelejtem megvenni vmit amit a férjem kért és akkor az hiányzik. Ha többen vagyunk, mint pl munkahelyen és emlékeztetve vagyok, meg szemmel tartva, akkor úgy mennek a dolgok, megszokták, hogy ilyen vagyok és nevetnek rajtam. De egyedül sokkal nehezebb. És ami leginkább bánt, hogy a férjem azt mondja, nem biztos hogy kéne gyereket vállalnunk emiatt, mert az nagy felelősség. És egy szétszórt, feledékeny anyuka sok hibát tud véteni, ami veszélyeztetheti is a gyereket vmilyen szinten. Szóval, sokszor csalódnak bennem és gyengül a bizalmuk felém - férjemnek, anyukámnak, azoknak, akik velem élnek és vannak némi elvárásaik. :(

Pedig nem direkt csinálom, hogy ilyen vagyok.

2014. nov. 2. 15:38
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ennyit tudok segíteni, itt legalább kiszűrik, hogy figyelemzavaros vagy-e vagy sem. Másrészt ha van róla papírod nem sokat érsz vele, gyógyszerekkel pedig ne tömd magad szerintem. Nem szép dolog, amit a párod mond, az én férjem szinte biztosan adhd-s, de mivel művészeti területen dolgozik és nagyon tehetséges, ott teljesen jól ki tud bontakozni. egyértelmű, hogy a számlákat, stb., reálisabb dolgot nekem kell intézni, de ez nem okoz gondot, őt így kell elfogadni. Persze ha nagyon túlzásokba esik azt én sem szeretem, mondjuke egyetem alatt egyszer elfelejtett egy hétig felhívni, állítólag rajzolt, én pedig teljesen kétségbeestem, hogy valami baja van. szerintem te nem csinálasz ilyeneket a leírásod alapján és valószínűleg a gyerekre is nagyon jól tudnál vigyázni, már csak azért is, mert akkor az ösztönök is bekapcsolódnak. Én szívesen vállalom a gyereket, akkor is ha a férjemtől örökli a kivételes tehetséget és az ezzel járó szétesettséget. Nekem is vannak hibáim, mindenkinek vannak. Szerintem igyekezz mindent felírni, az sokat segít.

2014. nov. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget és a kedves szavakat! :)
2014. nov. 2. 16:04
 5/5 anonim ***** válasza:
Igazán nincs mit :)
2014. nov. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!