Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki gyerekként hiperaktív...

Aki gyerekként hiperaktív volt és figyelemzavaros az felnőttként hogyan viselkedik?

Figyelt kérdés

Engem diagnosztizáltak hiperaktvitiással és figyelemzavarral is sajnos elég későn 13 éves kroomban. Gyógyszert nem szedtem rá mert szüleim nem engedték. Most 19 éves vagyok és nem tudom hogy meggyógyultam e. Én nem tudom hogy vannak e tüneteim csak sajnos sokn mondják. Folyton úgy hívnak hogy na mi van te "nagypofájú pörgős srác" meg gúnynevekkel illetnek. Sokan mondják hogy az ujjaimat szoktam tördelni, meg fogdosni nagyon sgyorsan. Meg ülés közben sokszor fel kell ülnöm mert csúszok le a székről. A lábamat mozgatni szoktam ülésközben. Emellett nem találok meg semmit. Van hogy fél óráig keresem a mobilom amikor az ágyamon hagytam. Vagy elveswztem az irataimat, buszon hagyom kabátomat. Sokszor elkések iskolából mert még boltba elmegyek. Cigizek sajnos napi fél dobozzal pszichiáterhez is járok szorongás miatt.

Meg még sok tünetem van cska sajnos nem veszem észre magam!

A ruháimat szanaszét hagyom, nem tartok rendet sehol. Iskolába elhagyom a füzeteimet, ásványvizeket padba hagyom. Nem viszek magammal néha mobilt mert itthon felejtem. És még sorolhatnám


Szóval ezek meddig maradnak még meg? Mert zavaróak és sokan azt mondják borzalmasan idegesítő vagyok és utálnak!



2014. szept. 13. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
semmi extra ugyanez lesz csak megtanulod kezelni :)
2014. szept. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A figyelemzavar nálam megmaradt sajnos. A hiperaktivitást viszont a hasznodra is tudod fordítani, ha hozzád passzoló munkát találsz, pl. valami változatos, pörgős helyet, nem olyat, ahol egy helyben kell ülni egész nap és ugyanazt a monoton melót végezni.
2014. szept. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Én olyat választottam amiben gond de van ez a hiperfokuszálás jelenség na ez pl hasznos

nézd engem meg szeretnek mert idegesítő vagyok :)

első vagyok

nő/32 éves

2014. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Az ADHD alapvetően nem betegség, hanem adottság. Amiben jobb vagy, mint a többiek, hogy az új ingereket hamarabb észreveszed.


Amúgy 35 éves korodig javulhatnak a tünetek maguktól is, utána már nem igen fognak.


A gyógyszer pedig nem arra való, hogy meggyógyítsa, hanem arra, hogy enyhítse a tüneteket - ilyen értelemben inkább olyan, mintha inzulint szednél, vagy laktáz enzimet.


ADHD specifikus pszichoterápia segíthet, de nem szokott annyit, mint ha gyógyszert szedsz. A legjobb, ha egyszerre csinálod a terápiát és a gyógyszert. A gyógyszerben - ha pl. Ritalin - tarthatsz szüneteket, a terápiát viszont egy idő után abba is hagyhatod.

ápr. 19. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!