Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen álmokat kell feljegyezn...

Milyen álmokat kell feljegyezni a pszichológusok szerint?

Figyelt kérdés
Van olyan terápia, aminek a része, hogy felírjuk közvetlenül ébredés után, mit álmodtunk. De van különbség az álmok közt? Van, ami jelent valamit, és van, ami csak a nappali események kusza egyvelege? Ilyenkor mindent fel szoktak jegyezni, mindennek lehet jelentősége? Mert ha mondjuk este nézek egy krimit, és azt beépítem az álmomba, annak nem biztos, hogy olyan szimbolikus értelme lesz, csak egyszerűen azzal volt lefoglalva az agyam.

2014. nov. 5. 05:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha emlékszel az álmaidra, akkor mindegyiket le kell írni, ne te válogass. Az is jellemző az állapotodra, hogy az álmaidba mi épül be, vagy mit hoz elő az emlékekből.
2014. nov. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az én rendszeresen visszatértő álmom gyakorlatilag az aktuális problémám "megfilmesítése", - persze burkolt módon, úgyhogy én elmondom a pszichiáternek, mert úgy gondolom elég nagy jelentősége van.
2014. nov. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!