Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez az elviselhetetlen...

Mi ez az elviselhetetlen embergyűlölet bennem?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre többször előfordul hogy csak megyek suliba, vagy jövök (tömegközlekedés, leginkább csúcsidő tehát iszonyú zsúfolt járművek, intim szféra értelemszerűen nem létezik) és iszonyatos emberundor tör rám. Fizikai tünetek jönnek ki rajtam annyira rosszul leszek néha. Izzadni kezdek, érzem hogy forrósodik az arcom meg hasonlók. Alapjáraton is kicsit zavarni szokott néha ha idegenek 5-10 centire állnak tőlem (ha hozzám érnek az méginkább) de a baj inkább az hogy ennek mostanában a többszörösét érzem. Persze jólnevelt gyerek vagyok szóval soha nem bántottam még senkit és nem is akarok, de ilyenkor a fantáziámban félrelökdösök mindenkit, már szinte gyűlöletet érzek minden idegen ember iránt. Orvoshoz menni sajnos nincs a lehetőségeim között. Reggeltől estig egyetemen vagyok, baromi nagy hajtás van. Azt hiszem ez is közrejátszik ebben, de szerintem egy kis kimerültségnek nem lenne szabad kiváltania ezt az egészet. Olyan mintha egyszerre rettegnék az emberektől és közben meg legszívesebben félresöpörnék mindenkit aki csak az utamba kerül. Abból is elegem van hogy valamiért mindig nekem kell kikerülni másokat, különben nekemjönnének szemrebbenés nélkül. 3 éve lakom a fővárosban de eddig valahogy sokkal jobban viseltem. Azzal is tisztában vagyok hogy pitiánernek számító dolgokon akadok ki, azt hiszem ez maga az egyik problémám. Mit tanácsolnátok, van olyan megoldás ami nem kerül semmibe anyagilag?


L/22


2014. nov. 5. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a stresszes életviteledből keletkezik. Próbálj elbeszélgetni egy pszichológussal.

http://www.youtube.com/results?search_query=pszichofitness

stb.

2014. nov. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de direkt leírtam hogy erre nincs lehetőségem, nincs meg rá az anyagi keret. Ha nincs ingyenes megoldás a problémámra, akkor meg teljesen mindegy már nekem.
2014. nov. 5. 20:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Kettő variáció van:

1. önző vagy és nem vagy képes más emberek érzéseivel foglalkozni (ok nélkül utálni másokat a buszon)

2. túlságosan visszahúzódó vagy, amit az emberek minimális apróságokkal kihasználnak és a tudat alattid ez ellen lázad.

2014. nov. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez inkább valamiféle agorafóbia, és a szorongás csap át ebbe a gyűlölet-érzésbe. A körzeti pszichiáterhez is mehetsz, ha nem akarsz gyógyszert szedni, lehet, hogy tud ingyenesen elérhető pszichológust ajánlani, néhol van ilyen (bár nem mindenhol).
2014. nov. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Gyógyszert szedni nem szeretnék, sok forrásból hallottam róla hogy kockázatos és rosszul is elsülhet, a probléma meg inkább maradjon ekkora minthogy még nagyobb legyen... egyébként ez az önzőség téma szerintem azért hibádzik mert valószínűnek tartom hogy a többi ember sem az őt körülvevő idegenek érzéseivel foglalkozik. Persze hogy felhúzom magam, ha valaki akkor is öt centire mellém áll amikor tele van üres hellyel a busz/metró/akármi. Ilyenkor úgy érzem direkt akarnak felidegesíteni. Múltkor is egy nő kávéval a kezében beleállt a nyakamba kb. pedig volt máshol több hely, de neki persze hogy oda kell állni, végig azon idegeskedtem hogy le ne öntsön...
2014. nov. 6. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!