Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hosszú ideje minden nap...

Hosszú ideje minden nap gondolok az öngyilkosságra, de október vége óta úgy érzem, durván ki vagyok borulva, mit tehetnék? (Többi lent)

Figyelt kérdés

A családommal már évek óta rossz a kapcsolatom, főleg apámmal, gyakran ideges vagyok miattuk, de szerintem ezt nem kell részleteznem.

Még tavaly állapított meg nálam a pszichiáter szorongást és depressziót, antidepresszánst is felírt, jártam hozzá egy ideig, a gyógyszert kiszedtem, de aztán nem mentem hozzá többet, mert nem volt empatikus, mindig engem támadott, és csak rosszabb lett a hangulatom a kezeléskor, kezelés után. Pszichiátriát is javasolt, de oda azért nem akartam menni, mert 1-2 hónapig minimum benn tartottak volna, és biztosan megtudták volna az osztálytársaim, tanáraim, és ők olyanok, hogy ezért hülyének néztek volna, és szégyelltem volna ezt előttük felvállalni.

Egy ideig jobb volt a helyzet, de október vége óta teljesen ki vagyok borulva, későn fekszem, korán kell kelnem az iskola miatt, gyakran sírok reggelente, annyira elegem van, és a jegyeim is feszültté tesznek, például múltkor az angol tanár csak úgy kihívott felelni, azt sem tudtam, miből, nem vettük azt az anyagot, amit számon kért, és kaptam rá egy kettest, pedig alig kérdezett valamit. A matek jegyeim is rosszak, szerdán lesz belőle tz, ma próbáltam gyakorolni, de hiába gondolkodtam rajta sokat, egyszerűen nem értettem meg, hogyan kell csinálni, és elsírtam magam. Az önértékelésem nagyon rossz, főleg a jegyeim, és az énképem miatt. Persze a külsőmmel még úgy ahogy ellennék, de otthon állandóan beszólogatnak a magasságom miatt (alacsony vagyok), és a testalkatom miatt (vékony vagyok), + gyakran lehülyéznek. A komplexusaim miatt ritkán járok társaságba, ezért barátaim nincsenek, mert akik próbálnának is nyitni felém, finoman, de el vannak utasítva, úgy értem nem bántom meg őket, csak nem megyek ki velük sehova, ritkán vagyok velük (iskolán kívül), mert kevésnek érzem magam a társaságukban (meg amúgy is, de a jelenlétük csak jobban erősíti ezt bennem). Egy csődtömegnek érzem magam, gyakran fordultam már a vagdosáshoz, mert az segített valamennyit. Az öngyilkosságra régebben is gondoltam, de akkor még csak azon filóztam, mi lenne a többiek reakciója, ha megtenném, de mostanság már komolyan gondolkodom rajta, hogy egy nap megteszem. Nem vagyok benne biztos, hogy megéri folytatni. Ti mit tennétek a helyemben/mit ajánlanátok? TUDOM HOSSZÚ, DE KÉRLEK LEGALÁBB PÁRAN OLVASSÁTOK EL.



2014. nov. 8. 17:55
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Sziasztok :) Köszönöm mindenkinek, aki írt ide, vagy üzenetben. Sajnos itt nem igazán merek visszaírni embereknek, mert teljes névvel vagyok beregisztrálva, és ritka nevem van, szóval aki megtudja, pillanatok alatt rám tud keresni például Facebookon, ha akar, persze nem feltételezek ilyesmit, de azért ennek a tudata már magában is kellemetlen, mert amit itt leírtam, egyik ismerősöm sem tudja rólam, itt először igazán őszinte voltam és mertem írni a kellemetlen dolgaimról, márcsak ezért sem szeretném, ha bárki is megtudná a nevem.

Mostanában - gondolom a jó idő miatt - javult a kedélyállapotom, igaz, már egy ideje rendszeresen dohányzom, amire egyáltalán nem vagyok büszke, de sokat tud segíteni, valamennyire lenyugtat, vagy csak bemagyarázom magamnak, hogy lenyugtat, na mindegy, attól még érzem a hatását. Emellett időnként - leginkább elalvás előtt - beveszek egy (max 2) 0,25 mg-s Frontint.

Sajnos a jegyeim a sok hiányzás és az állapotom miatt nagyon sokat romlottak, amitől eléggé rosszul érzem magam,de bízom benne, hogy a nyári szünetben valamennyire ki tudom majd pihenni magam, hogy a következő tanévre összeszedettebb lehessek, és jobban teljesíthessek az iskolában.

2015. jún. 1. 18:30
 12/12 anonim ***** válasza:

Egy gyakorlati tanács, ha csak ez tart vissza a levelezéstől: Csinálj egy profilt kamu névvel, majd azzal a profillal írj az ide válaszolóknak és kutya se veszi észre, hogy a kérdező profilja amúgy nem az, max ha azzal is válaszol valakinek.

A cigi pedig tényleg stresszoldó és nyugtató hatású, csak hát erősen káron és addiktív is.

Remélem a nyáron tényleg sikerül összeszedned magad. Próbálj változtatni a mindennapi szokásokon, új, jobb szokásokat kialakítani és megéri barátkozni is, ha másért nem hát tapasztalat és önbizalom növelés :) Ne hajtsd túl magad és ne várj el túl sokat, ez a legfontosabb 8amit én soha nem tudok betartani :D ) Minden jót! :)

2015. jún. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!