Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » "Túl sokat" sírok?

"Túl sokat" sírok?

Figyelt kérdés
Igazából az érdekelne, hogy tönkre mehet-e az idegrendszerem a túl sok sírástól, vagy pont azért sírok ennyit, mert már tönkrement? Vagyis, van egy "határ", ami felett már nem egészséges stressz levezető mechanizmus, hanem el kell gondolkodni rajta, hogy súlyosabb probléma van? Régebben mondjuk még rosszabb volt a helyzet, mostanában már csak hetente 2-szer, 3-szor van, hogy teljesen elszakad a cérna, de akkor ilyen 3-4 órákat végig sírok. Régebben még gyakoribb volt...

2014. nov. 16. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Néha okés a sírás, de mint rendszeres "stresszkezelés" elég soknak tűnik.

És ha ilyen sokáig tart, órákig, akkor ott valami gond lehet.

Én szakemberhez fordulnék, mert napi 4 óra sírás, már az élet rovására megy.

2014. nov. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
19 éves vagyok, már elég rég óta és rendszeresen van ez, de mivel egyetemista vagyok és kollégista, hét közben próbálom visszafogni magam, de hétvégén mikor egyedül vagyok, akkor mindig "előjön" belőlem... Ráadásul azt vettem észre, hogy míg régebben jobban éreztem magam utána, vagy másnap, most mikor felkelek pocsékul érzem magam, legszívesebben... nem is tudom... folytatnám vagy fel se kelnék az ágyból...
2014. nov. 16. 15:43
 3/6 anonim ***** válasza:
De mi a baj? Azt tudod? Vagy csak úgy sírsz?
2014. nov. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van egy konkrét ok, amit meg tudnék nevezni, de el sem tudom képzelni, hogy 6 év óta, hogy tudok ennyit sírni miatta...(kezdetben minden nap keveset, most meg nagyon sokat, de ritkábban)... meg múltkor sétáltam egyedül, vagy 2 órán keresztül folyamatosan sírtam és még itthon is, meg másnap, és már azt sem tudtam miért, csak nem tudtam abbahagyni, és már szétrepedt a fejem, annyira fájt. Szóval nem tudom, hogy még mindig amiatt van-e, vagy...
2014. nov. 16. 15:50
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem tudtad feldolgozni.

Én próbálnék segítséggel változtatni ezen, mert ez így nem jó és elég zavaró lehet a mindennapi életben.

Meg aztán, ha van valami problémád, amit nem oldottál meg, az ki tudja hogyan fog még előjönni, lehet, hogy ennél veszélyesebb, rosszabb megnyilvánulásai is lesznek.

Jobb ezt tisztába tenni, főleg, ha már ennyi ideje húzódik.

2014. nov. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hmm... hát köszönöm a választ, és a véleményt!:) Igazából azért most gondolkodtam el rajta igazán, hogy valami nagyon nincsen rendben, mert az utóbbi időben próbáltam felforgatni az életem egy kicsit, változtatni egy csomó mindenen, hátha jobb lesz legalább egy kicsit... De hát jobb nem lett az biztos, sőt... és most már nincs semmi ötletem, hogy tudnék változtatni/feldolgozni...
2014. nov. 16. 16:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!