Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy Asperger-gyanús felnőtt...

Egy Asperger-gyanús felnőtt ember, akit soha nem kezeltek, diagnosztizáltak, csak furcsának és visszahúzódónak tartottak, hová fordulhat, hogy megbizonyosodjon az állapotáról, és megkapja a szükséges segítséget?

Figyelt kérdés

Konkrétan a magyarországi lehetőségek érdekelnek napjainkban, mert a szakirodalom javarészt külföldi, Amerikába meg nem mehetek.


Ha lehet, algoritmusszerű, számozott lépéseket kérek szépen minél egyszerűbb elemekre lebontva, vagy átirányítást olyan helyre, ahol ezt megkaphatom. Köszi.


2014. szept. 15. 20:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Felnőtteket kizárólag az Autizmus Alapítványnál diagnosztizálnak, fizetős vizsgálat keretében: [link]
2014. szept. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is így voltam a volt férjemmel. Miután a lányunkról kiderült, hogy aspergeres, gyanús lett. Én elkísértem egy pszichiáterhez, aki pár alkalom után igazat adott nekem és továbbküldte az alapítványhoz.

Ha elmész egy pszichiáterhez, akkor ő megmondja, hogy más áll e a háttérben és akkor kezelni tud, vagy továbbirányít.

2014. szept. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
80%

"algoritmusszerű, számozott lépéseket kérek szépen"


Gratulálunk, Ön Asperger-szindrómában szenved.

2014. okt. 2. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
[link] foglalkoznak felnőttekkel is
2015. jan. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!