Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichés betegsége...

Milyen pszichés betegsége lehet egy felnőtt 25 éves embernek aki ennyi évesen még cumizik?

Figyelt kérdés
Illetve az ilyenre milyen gyógymód létezik?
2014. nov. 2. 07:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Pszichoterápia.


Gyerekkori súlyos traumák állhatnak mögötte, és alap biztonság érzet hiánya.

2014. nov. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Én 23 éves lány vagyok, teljesen "normális" életet élek. Néha szeretem szopni az ujjamat, este az ágyban. Valahogy megnyugtat, kiskoromban is nagyon szerettem szopni az ujjam. Szerintem nincs vele semmi gond, ha valakinek nem ütközik a mindennapi teendőivel, életvitelével.
2014. nov. 3. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én meg cumisüvegből iszom otthon (nincs gyerekem).

27L

2014. nov. 3. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Életvitelt nem zavar igazán, de bármikor amikor itthon vagyunk és nem csinálunk semmit már egyből cumizik és egész nap. Este pedig a csecsemőkre jellemző mozgással tud csak elaludni, bár csak a lábát mozgatja és persze cumizva...Szerintem ez már valamilyen lelki baj :/
2014. nov. 3. 23:03
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok:

Hát igen, mindenképpen "nem normális", hisz a "normális" 25 évesek általában nem cumiznak (ahogy tudom, cumisüvegből sem isznak). Lehet, hogy csak picit bohókás, de lehet komoly lelki trauma mögötte (pl. gyermekkori molesztálás - mint nálam), vagy az is, hogy nem tud/akar felnőni (tudat alatt), hiszen a felnőttek világa olyan veszélyes és riasztó, hogy köszöni szépen, inkább nem kér belőle (én sem).

2014. nov. 4. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Biztos valami lelki baj, mert tudom a gyerekkorát, molesztálás nem volt, de nem kívánok ilyen gyerekkort egy gyereknek sem...csak szeretnék segíteni . Ha tudnék.
2014. nov. 4. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!