Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tudtok javasolni/mi vált...

Mit tudtok javasolni/mi vált be nektek erős izgulás esetén?

Figyelt kérdés

Konkrétan nem tudom megítélni, hogy mi váltja ki az izgulást, de ha olyan helyzet adódik, akkor annyira rágörcsölök, hogy teljesen rosszul leszek tőle, még enni se tudok, fázok, remegek, és mellé társul az émelygős gyomorfájás is...tudjátok milyen az izgulós érzés, na ez pont az, csak erőteljesebb kivitelben. De ez mindig előjön, amikor izgulós dolog jön. Még akkor is, ha teljesen tisztában vagyok vele, hogy nincs miért izgulni, és magam se tudom behatárolni, hogy mégis miért izgulok.


Szóval a kérdésem: mivel lehetne ezeket a fájdalmakat, az izgulás mértékét csökkenteni/megszüntetni? Nem konkrétan bogyókra gondolok, hanem mondjuk X ponton masszírozni, stb. De ha van olyan bogyó, ami természetes, nem erős idegnyugtató (bár az lenne a leghatásosabb...), olyat is mondhattok.


Tudom, hogy neten is találok ilyeneket, de engem az érdekel, ami a többségnek be is vált.


Előre is köszönöm a segítséget, már kezdek lassan kiborulni ettől, hogy szinte sehova nem tudok úgy elmenni, hogy ne lenne gyomoridegem -.-



2014. nov. 17. 13:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én iszok olyankor egy korty pálinkát.
2014. nov. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Először inkább az izgulás OKÁT kéne felderíteni, ebben egy pszichológus tud segíteni neked.
2014. nov. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, kiderült, hogy ilyenkor az alapból kicsit magas pulzusom az egekben volt, azért voltam rosszul. Egy ideig szívritmusszabályozót szedtem, de aztán elkezdtem futni járni, és néhány hét után nem volt szükség a gyógyszerre.
2014. nov. 17. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
90%
Másodiknak. Jesszus! Minek ahhoz pszichológus? Ezt bármi kiválthatja, egy vizsga, egy utazás, egy randi, ilyenek. Én is ilyen voltam 25-16 éves koromig. Ezen igazából túl kell lenni, saját magad kell kontrollálni megtanulni. Azt kell mondanod magadnak nincs semmi baj, nincs mit túllihegni, ugyan már! Ezt el kell hitetned magadaal, hogy te neked nincs mitől félned, simán megoldod. Én sem szedtem semmit, se nyugtatót, se piát nem ittam rá. Sokszor annyira izzadt a tenyerem az izgalomtól, hogy tele, tele lett pici vízhólyagokkal, napok után múlt csak el. Tudom milyen rossz sokszor estem át ilyenen. Saját magadnak kell beadnod, hogy nincs miért aggódni és egyébként sincs min aggódni, valami vagy sikerül, vagy nem, vagy összejön, vagy nem és ha nem akkor mi van? Majd újra próbálod, nem kell semmin aggódni, mert az idegek rámehetnek fölöslegesen! Ennyit tudok tanácsolni, sok sikert!
2014. nov. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elírtam, nem 16, hanem 26 éves koromoig .D bocs!
2014. nov. 17. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4: arra gondolok, hogy miért ENNYIRE erős az izgulás, annak nem a vizsga vagy az utazás az oka, hanem valami más.
2014. nov. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez nem izgulás, hanem szorongás. Jól írták feljebb, hogy ha túl gyakori, akkor a probléma okát kell megkeresni még most, mert később még rosszabb lesz.


Ami beválhat: Hova, vagy Wörishofener Nervenpflege tabletta. Mindkettőnek hasonló a hatóanyaga és enyhébb szorongásnál hatásosak (természetes, gyógynövény alapú tabletták). Nekem nem szoktak használni, de én durvább nyugtatókat szoktam szedni (pl. Xanax). Mások már egy szemtől is el szoktak álmosodni és teljesen megnyugszanak.


Egyébként a gyakori szorongás egy idő után IBS-t is okozhat, amitől még nehezebben fogsz tudni elmenni otthonról, úgyhogy mielőbb kezeltesd.

2014. nov. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Valaki izgulékonyabb, valaki nem, szerintem ez vérmérséklettől függ. Testvérem pl. sosem volt izgulós én meg mindent túllihegek (ovis korom óta), máig hajlamos vagyok arra, hogy kattog az agyam egy dolgon feleslegesen, szerintem örököltem, azt is sejtem kitől. És a tesóm temperamentuma is sejthető kitől örökölte, nem vagyunk egyformák. Ezt a dolgot agyban lehet lejátszani saját magaddal, legalább is én így vagyok vele ezt tapasztaltam, rengeteget javult a helyzetem az odafigyeléssel az évek során! Nem kell bogyókat szedni meg mit tudom én, egyszerűen nagy levegőt venni és megmagyarázni önmagadnak, hogy meg tudod oldani, vagy menni fog, stb. és menni is fog!
2014. nov. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Bas.szus ! Tanuljatok már meg relaxálni, lazítani és nem kell gyógyszereket szedni. Xanaxot ajánlasz, ami iszonyatos függőséget okoz, nagyon nehéz lejönni majd róla, nem vezet sehová, de ti tudjátok!
2014. nov. 17. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9: Olvasott szövegértés egyes.


Nem javasoltam, hanem leírtam, hogy nekem már nem használnak a természetes szerek (a relaxáció sem btw.) és azt mondtam, hogy menjen el szakemberhez és a probléma okát találja meg. A szakember alatt nem pszichiáterre, hanem pszichológusra gondoltam.


Xanaxot amúgy sem kap úgy az ember, hogy bemegy a gyógyszertárba és vesz egyet...

2014. nov. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!