Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Erős / sok gyógyszert szedek?...

Erős / sok gyógyszert szedek? (főleg pszichiáterek ill. pszichiátriához értők véleményére lennék kíváncsi. )

Figyelt kérdés

Naponta 2x75 mg Anafranil, 2x200 mg Amitrex, 1x150 mg Olwexya, 2x300 mg Depakine, 0,5 mg Xanax


Kb. 10 éve szedem ezeket kisebb-nagyobb változtatásokkal, a jelenlegi orvosom szerint nem erősek...


Az is érdekelne még, hogy a fáradékonyságot mennyire befolyásolják? Vagyis ezek miatt alszok olyan sokat?



2014. szept. 20. 18:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi a betegséged, amire ennyi orvosságot kapsz? (Az eldöntheti, hogy sok, vagy kevés)
2014. okt. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nagy valószínűséggel igen.
2014. okt. 5. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Depresszió, mániás depresszió, kényszerbetegség, szociális fóbia, szorongás, szkizotipiás rendellenesség... A szocfób öndiagnózis, a többi diagnosztizálva van, de pl. az utolsó úgy tudom csak azért lett beírva, hogy fel tudják írni a gyógyszert...
2014. okt. 5. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
Itt sajna szakértőt nem igazán találsz. De így első látásra ez a gyógyszer nagyon sok, pláne, ha nem vagy folyamatos kontroll alatt :S
2014. okt. 15. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ezek komoly cuccok, nekem egyenként volt hozzájuk szerencsém. Bocs, de te nagyon beteg lehetsz, ha ennyit szedned kell. Csoda, hogy élsz. És nem csoda, hogy alszol. Nem vagy elhízva, ? Mert ezektől lehet. Szexuális életed sem igazán van.

Időnként (2 havonta) illene májfunkciót, és néha vesefunkciót nézetni vérből.

2014. okt. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 szamo77db ***** válasza:
Ezek nagyon erős gyógyszerek. És ha sokat kell belőlük szednek, akkor biztosan okozhatják a panaszaidat! Mindenképpen beszéld ezt meg a kezelő orvosoddal. Van egy kis rálátásom, ezek nagyon komoly gyógyszerek, talán ambulanter nem is szabadna ekkora adagban adni őket. Okozhatnak fáradékonyságot, szédelgést, aluszékonyságot. Beszélj az orvosoddal minél hamarabb!
2014. okt. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A 10 év alatt nagyon sokat híztam... Nagyon vékony voltam korábban, most jó nagy pocakom van... :S Szexuális életemről (masztiról) annyit, hogy örülök, ha hetente 1x összejön, 31 évesen...

Kb. 7-8 éve nem voltam vérvételen... A háziorvosom beutalt már egyszer azóta, de nem mentem el, mert félek a vérvételtől, a tűtől... :S Legutóbb sem találták el a vénát, össze-vissza böködtek, mire én rosszul lettem, le kellett fektetni... :S Ez nekem nem hiányzik... De ha nagyon muszáj, akkor persze elmegyek, de senki sem noszogat ezzel...

Pénteken megyek a pszichiáterhez, akkor majd beszélek vele ezekről, de én ismerek olyanokat, akik ennél jóval durvább és több gyógyszert szednek, pedig nem betegebbek nálam egyáltalán... Amúgy 1-2 havonta járok pszichiáterhez, és ő múltkor nekem azt mondta, hogy a depakine-t leszámítva ezek nem erős szerek... Pedig például anafranilből naponta 150 mg-ot szedek, a maximálisan adható mennyiség felét...

2014. okt. 15. 16:21
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Voltál azóta orvosnál? Mit mondott?

Én naponta 150 mg olwexyát, 150 mg tritticot, 900 mg depakine-t és 4 mg xanaxot szedek. Nagyon fáradékony vagyok és sokat alszom. Te legalább érzed, hogy használ a gyógyszer? Mert én nem sok változást érzek...

2014. nov. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Voltam, beutalt vérvételre, aminek negatív lett az eredménye, csak a vörösvértest az, ami egy kicsit alacsony...

Nekem egyértelműen használnak a gyógyszerek, de már jó régóta szedem őket... Ezek általában nem hatnak azonnal, kell hozzá valamennyi idő...

2014. nov. 24. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!