Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitől lehet az hogy valakit...

Mitől lehet az hogy valakit nagyon feltűnően piszkálnak mindenhol?

Figyelt kérdés
Pontosabban, hogy interneten is facebookon, meg bárhol a suliban,a kukát a fejére vágják, odacsapják az ajtóhoz, pofozzák? Mi lehet ennek a pontos oka, és hogy mi a pszichológiai eredete?

2014. nov. 20. 13:20
 1/3 anonim ***** válasza:
59%
A gyengéket mindig is kispécizték, bántották. És még hagyják is magukat ez a baj. Ha meg hagyja annál jobban rászállnak. A gyerekek a legköc.sögebbek.
2014. nov. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Én úgyvettem észre uogy nem a gyenge testalkat miatt fognak valakit piszkálni, hanem ahogyan lereagálja....
2014. nov. 20. 13:29
 3/3 anonim ***** válasza:
60%

Oh ennek eze oka lehet, és ezer ok is egymáshoz társulhat.


Egy embert ha bántanak rendszeresen normális esetben, nem hagyja, vagy megpróbálja nagy ívben elkerülni. Igy pl facebookra nem regisztrál stb...

Ha még sem kerüli ezt el, akkor lehetséges, hogy a családban is ezt látja, neki a norma, hogy öt bántani kell. Lehet, hogy otthon is bántják folyamatosan, vagy valamelyik szülöjét bántják rendszeresen, és azt gondolja, hogy ez a normális(ez sajnos felnöttként is megmarad, és képtelen lesz normál párkapcsolatot kialakítani).

Másik ami ebben az esetben valószínübb, hogy áldozat akar lenni. Nem tudatosan, de keresi a bajt magának, cikizi akiket lehet, nagy hanggal van, neten mindenkinek beszol, direkt más nézeteket néz. Aztán mikor bántják ezt nagy hanggal közzé is adja, és elvárja, hogy sajnálják.

Azért gondolom, hogy ebben az esetben amit leírsz ez lehet, mert egyáltalán nem akar menekülni a baj elöl.

Ès akár amit leírtam mindkettö lehetséges egyszerre.

2014. nov. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!