Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » IQ fejlesztése? Hogyan?

IQ fejlesztése? Hogyan?

Figyelt kérdés
Milyen módon lehet fejleszteni az IQ-t és hogyan lehet a memóriát?

2014. nov. 21. 12:35
1 2
 1/11 csabika1971 ***** válasza:
25%

Tanulj és olvas sokat, az az műveld magad.

Mert az izmot gyúrással lehet erősíteni, addig az agyat olvasással (nem képregényekre gondolok, bár lázzitásképpen akár azt is lehet).

2014. nov. 21. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
#1 Az IQ-nak semmi köze a műveltséghez.
2014. nov. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 csabika1971 ***** válasza:
0%

Miért nem?

Aki minél műveltebb az annál okosabb. Egy hülye pedig nem fog kimagasló IQ tesztet produkálni!

De ha te ilyent mondasz #2 akkor lehet neked sem menne még az átlag sem. Vagy azt hiszed az IQ veleszületett tehetség? Hát nem.

2014. nov. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Kettesnek igaza van, az IQ nem a műveltségtől függ. Csak mi magyarok a művelt, olvasott, tanult emberre mondjuk, hogy intelligens.
2014. nov. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ahogy tudom, sakkal sokat lehet fejleszteni rajta.
2014. nov. 21. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 csabika1971 ***** válasza:
26%
Miért az IQ vele született képesség? És az adott személy az élete folyamán semmit nem tanul, és senkivel nem beszélhet mert pl egy szobában tartjuk bezárva. Akkor is magas lesz az IQ-ja mert ahhoz nem kel tanulás? Ez nekem magas és kínai. Mert ti ezt állítjátok, és számomra hihetetlen. (biztosan túl alacsony az IQ szintem)
2014. nov. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
A sok olvasással, művelődéssel a memóriát nem lehet fejleszteni, a memórián alapból nem lehet semmit fejleszteni, valakinek jó, valakinek xar.
2014. nov. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

Csabika, az IQ bizony veleszületett képesség, ami csak kis mértékben fejleszthető.

Az IQ valójában nem más, mint "veleszületett problémamegoldó képesség".

Az IQ tesztekben nincsenek műveltségi kérdések.


Off: Te is olvass többet! Olyan szó nincs, hogy "ilyent". Csak olyan van, hogy "ilyet".

2014. nov. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%
az iq-t nem lehet merni
2014. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet fejleszteni, igen, miért ne? Tanulj, sportolj, szabadidődben űzzél valami hasznos hobbit, rejtvény, logikai feladatok. Már ha ezeket betartja valaki mondhatja hogy jobban vág az agya, aki meg azt mondja nem, az valószinűleg egy vesztes.
2014. nov. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!