Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan cserélhetem le a párom...

Hogyan cserélhetem le a párom orvosát (pszichiáter és állami, nem magán)?

Figyelt kérdés

A páromat depresszióval kezelik. Az alkalmazott kezelés (gyakorlatilag a gyógyszerek folyamatos módosítgatása, emelése) az elmúlt 1 évben nem vezetett eredményre, sőt a párom állapota nem javult, hanem rosszabb lett.

Gyakorlatilag ugyanazokat a tüneteket produkálja mint amit a kezelés megkezdésekor, azonban most már pluszban dühkitörései is vannak, tör-zúz és agresszív.(Legutóbb az egyik szülőjét verte papuccsal.) A kezelésekre heti szinten eljár, ott mutatja a szépet, ("minden rendben van" minden szép") havonta egyszer engem is be szokott rendelni az orvos, aki akkor szembesül a valósággal, hogy mit művel. (Amiket elmondok a párom NEM tagadja, csak elbagatellizálja.) Erre a válasz az agyturkász részéről gyógyszermódosítás, meg hogy nem tudja mikor fog kigyógyulni, meg hogy azért van ez, mert "az állapotából kifolyólag nem látja reálisan a világot"...Legutóbb közöltem az orvossal, hogy nem vagyok elégedett a kezelés hatékonyságával, (gyakorlatilag nulla) de mivel nem az én orvosom, hanem a páromé, (aki meg úgy gondolja hogy "minden a legnagyobb rendben van és sose volt még ilyen jó") így nem tudom mit kellene tenni, hogy lecseréltessem...Egyáltalán hogy nekem jogom van -e beavatkozni vagy nem.



2014. nov. 25. 21:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez a feleséged döntése. Kérheted, h ezek után a másik lássa el. De igazán a magánorvosok azok, akik foglalkoznak is a beteggel. :-(
2014. nov. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mit szólnál, ha elmennél a pároddal párterápiára? Valószínűleg neki amúgy is jót tenne egy pszichológus (ha jól értem csak orvoshoz jár és gyógyszeresen kezelik) és a párod mellett talán neked sem ártana némi szakszerű segítség. Egy ilyen terápián megtudnátok beszélni, kit mi zavar vagy nem zavar, ki hogyan érez és talán könnyebb lenne az együttélés, meg hogy a párod és te egy véleményen legyetek.


Úgy egyébként nem hiszem, hogy az orvosát leválthatnád. Ez az ő ügye, te csak akkor szólhatnál bele, ha róla megállapítják, hogy valami miatt nem beszámítható akkor épp. Egyébként még van esély, hogy a doki rátaláljon egy jó gyógyszer kombóra, de muszáj hozzátenni, hogy egy depressziós sem gyógyul ki csak a gyógyszertől, legfeljebb a tünetei nem lesznek olyan rosszak és látszólag rendben lesz. Csak terápia gyógyíthatja meg. Akár csoport, akár pár, akár egyéni... mindenkinek más jön be. De mivel ő nem látja reálisan, te meg szenvedsz ezért én jelenleg a párterápiát javasolnám.

2014. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!