Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni a kényszeres...

Mit lehet tenni a kényszeres nevetés ellen?

Figyelt kérdés

Fokozott stresszhelyzetben nevetek. Nem úgy, ahogy egyébként szoktam, hanem részben elfojtom a nevetést, ilyen erőltetett szenvedés az egész, és nem tudom abbahagyni. Minél kínosabb számomra a szituáció, annál jobban nevetek. Ha valaki ezt szóvá teszi, csak azt éri el, hogy abba se tudom hagyni.


Nem hozza ki belőlem ezt minden stresszhelyzet, pl. egy vizsgaszituációt, meghallgatást mindig tudtam kezelni, vagy pl. nem nevetek temetésen se. De, ha olyan szituációba kerülök, amiről úgy érzem, hogy képtelen vagyok irányítani, akkor sajnos ez van. Különösen akkor, ha pl. egy férfi hoz kellemetlen helyzetbe. 27N


2014. nov. 27. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem fogadd el ezt első körben, hogy ilyenre sikerültél :) Te ilyen vagy ilyen zavartan nevetgélős :D A többiek meg kezdjenek a látvánnyal, amit akarnak. De a lényeg, hogy közben ne szégyelld magad ne érezd, hogy rosszat teszel. Az sem kizárt, hogy valakinek tetsszen is, ha jól érzed magad, amikor csinálod és nem fordítod át kínosba. Szóval szórakozol azon, hogy milyen kis hülye ez a valaki aki te vagy, hogy már megint nevetgél :D


És ha már nem félsz ettől, akkor még az is lehet, hogy nem is fog megtörténni. Mert eleve nyugodtabb leszel, mert tudod, ha jön, akkor sincs baj. Akkor nevetés lesz :D


Esetleg még azt megpróbálhatod, hogy figyelsz a lélegzésedre. De nem így befelé koncentrálva, mert az is egy kicsit bezárós, hanem közben a testeden kívülre figyelj. De szerintem ezt csak, akkor amikor tudsz már szégyen nélkül nevetni. Mert ha azt nem tudsz akkor ezzel is csak elnyomod azt amit szégyellsz és megkerülöd a kínos helyzetet és nem megtanulsz létezni benne.

2014. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én tudok szégyen nélkül nevetni, de még hogy! :D Csak amikor ilyen cikis helyzetbe kerülök, akkor jön ez a kínos vihorászás... Tehát izzad a tenyerem, kiver a víz, felmegy a vérnyomásom, kipirosodik az arcom... A következő lépés meg a vihogás.
2014. nov. 27. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy értem, hogy ezt a reakciódat is tudd úgy kezelni, hogy nincs vele gond. Ha félszeg, ha akármilyen. És ez a súly nagy részét szerintem levenné a válladról. Ekkor legalább nem kellene azon izgulnod, hogy mi van, ha zavarba jösz és ez jön. Kicsit olyan ez, mint hogy amíg egy énekes fél attól, hogy mi lesz ha belesül az sacc addig tart, amíg nem tudatosítja, hogy nem baj, ha megtörténik ez, mert akkor majd visszalép a dalba és senki nem fog hazamenni emiatt :) Vagy addig félek, hogy jól teljesítek e melóban, amíg nem tudatosítom, hogy semmi baj nem lehet, mert legfeljebb kirúgnak és még attól sem áll meg az élet.


De persze lehet használhatatlan amit írok. Ez csak ilyen ötlet :D Te tudod, hogy értelmes e :) Lehet nem. De az a légzéses dolog az jó szerintem ha más nem, csak tényleg kifelé irányulj közben valami ingerre ne be. próbálgasd a monitort nézve :D Hogy nézed is de a légzésed is ott van mögötte, de a monitorra figyelsz.

2014. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, majd kipróbálom, hátha! :)
2014. nov. 27. 23:08
 5/8 A kérdező kommentje:
"Az sem kizárt, hogy valakinek tetsszen is, ha jól érzed magad, amikor csinálod és nem fordítod át kínosba." Egyébként ennek pont ez a lényege, hogy nem érzem jól magam, mert kínos helyzetben vagyok, amit úgy érzem, hogy nem tudok megoldani, ezért nevetek. Tehát kínomban nevetek.
2014. nov. 27. 23:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem van ott egy plusz szint. Pl dobálok labdákat, emberek néznek és leejtem. És elgurul és zavarban vagyok, hogy leesett(és mit gondolnak rólam most) és ráadásul félszeg mozdulattal nyúlok utána hirtelen, hogy legalább ne guruljon messzire. És ekkor mindenképp ott a zavar. De van még egy gondolati szint, hogy mit gondolok arról, hogy ott a zavar. Azt, hogy ez baj, vagy pedig azt, hogy nem baj. És ez változtat azon, hogy mennyire feszülök bele az egészbe. A másodiknál kicsit én is nézője vagyok(mert nem tudom leállítani, csak kitudom várni), de ugyanakkor úgy vagyok vele, hogy jobban örültem volna, ha nem jön, de ha már itt van, akkor ám legyen. Az elsőnél meg egy egymást generáló egyre emelkedő valami lesz amibe szinte belefagyok.
2014. nov. 27. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szóval, ha úgy érzed, hogy nem baj a kínos, akkor nincs mit megoldani. Szóval történet vége. Itt a kínos létezünk benne, de nem fagyunk bele és majd elmúlik mindjárt. Élet nem áll meg.


Meg eleve az, hogy mi a kellemetlen helyzet is olyan, hogy most kinek mi. Aki olyan környezethez van szokva azt a legvaskosabb dolog sem ejti zavarba. De az simán lehet imponáló valakinek, hogy téged zavarba lehet hozni :)

2014. nov. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én nem nevetek, csak mosolygok
2021. jún. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!