Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez mitől lehet? Paranoia?

Ez mitől lehet? Paranoia?

Figyelt kérdés

Régebben volt ilyen, most a hetekben újra kijött. Bárhol vagyok, és hallom, hogy mögöttem jön valaki nagyon feszült leszek, azt képzelem, hogy rám fog ugrani, meg fog támadni.

pl ma suliban sétáltam a lépcsőn, meghallottam hogy jön mögöttem valaki, és elkezdtem lefele rohanni, bemenekültem a mosdóba, a szívem pedig majd kiugrott, és szünet végéig nem mertem kijönni a mosdóból. ez mitől lehet?


2014. nov. 28. 22:34
 1/2 anonim ***** válasza:
Mi nem tudjuk megmondani mi bajod lehet, de azt igen hogy ez nem természetes viselkedés. A paranoia az más, ellenséget lát mindenkiben, és hogy mindenki üldözi vagy meg akarja ölni. Ez inkább fóbia felé hajlik. Na most fóbiából elég sok féle van. De én azt tanácsolnám, próbálj rájönni hogy ez nem normális gondolat. Utána ha újra előjön szállj szembe a gondolattal, ha nem sikerül akkor orvos segíthet. Drogok is okozhatnak ilyet.
2014. nov. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Persze gondoltam, hogy nem fogjátok egyszerre pontosan megmondani, csak egy kis útmutatást kértem. Köszönöm szépen a válaszod, orvoshoz nem szeretnék menni, mert megvan róluk a véleményem.
2014. nov. 29. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!