Mi bajom lehet?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon letört vagyok és befelé forduló. Reggelente egyáltalán nem akarok kikelni az ágyból és nagyon gyakran el is sírom magam, még akkor is amikor aznap valami jó fog történni velem például amikor a szülinapom volt. Folyamatosan rettegek attól, hogy mi lesz ma meg holnap, meg az után. Régen volt egy fiú az osztályunkban aki pár haverjával folyamatosan csesztetett beszólogattak meg összefirkálták a cuccaimat. De amint ők elköltöztek a többiek is leszálltak rólam és már barátaim is vannak. Úgyhogy abszolút nem értem, hogy mi bajom van ilyenkor. Van amikor egyik pillanatról a másikra változik a hangulatom. Egyszer vidám vagyok aztán szomorú és kedvetlen utána spontán röhögőgörcs jön rám aztán a legkisebb dologgal is fel lehet húzni (ilyenkor még azoknak is leordítom a fejét akiket a legjobban szeretek és egyáltalán nem akarok megbántani)és ez megy folyamatosan, éjjel nappal. Lehet hogy a folyamatos hangulatváltások a hormonok miatt vannak de akkor sem hiszem, hogy folyamatosan a hét minden napján. Mostanában egyre gyakrabban fordul elő, hogy a legkisebb érintésre is azonnal elhúzódom vagy sírógörcs jön rám. Elég gyakran vannak pánikrohamhoz hasonló kirohanásaim is. Eddig az volt a legdurvább amikor egyik délután hazajöttem a suliból tök jó hangulattal ami a hazafelé vezető úton (durván 9 perc)teljesen megváltozott. Egyre gyakrabban néztem a hátam mögé pedig közel s távol nem volt senki. Egyre nehezebben kaptam levegőt, a legkisebb mozgásra is megijedtem. A maradék utat futva tettem meg és amint beértem a házba rohantam be a fürdőszobába leültem a földre és fél órán keresztül folyamatosan sírtam. Az iskolában általában rettenetesen ideges szoktam lenni,rágom a körmöm, tépem a hajam, folyamatosan ráng a lábam a pad alatt. Már régebben is voltak hasonló "tüneteim" de nem ilyen durvák és nem állandóan. Néha teljesen kilátástalannak érzem a helyzetet, mert attól félek, hogy megőrültem... Ilyenkor sokat szoktam gondolkodni az öngyilkosságon. A lábfejemet már többször megvagdostam mert ez volt az egyetlen olyan dolog amitől enyhült ez az egész. Tudom, hogy semmi értelme meg csak magamnak teszek vele rosszat, de eddig ez segített a legtöbbet. Ha valakinek volt türelme ezt végigolvasni az az válaszoljon valamit mert nem tudom, hogy mit kéne tennem.14/L

2014. okt. 19. 16:16
 1/2 kiss1330 ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Valószínűleg hangulatzavarai vannak. A hangulatzavarnak több fokozata, és több fajtája van. A hormonok általában ilyen fiatal korban nem okoznak tartós hangulatzavart. Javasolnám, hogy keressen fel a háziorvosát, aki egy pszichiáterhez be tudja utalni. Sokszor csak a velünk történt eseményeket kell "tisztázni" magunkban. Remélem tudtam segíteni. További szép napot!

2014. okt. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
vagy bipoláris depresszió
2014. okt. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!