Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha bármi nem sikerül az...

Ha bármi nem sikerül az életemben, éheztetni kezdem magam, ennek van valami neve, van más is aki ebben szenved?

Figyelt kérdés

Általános iskolás korom óta ezt teszem, most ismertem fel az ismétlődést.

Tudom pszichiáter, mikor utoljára voltam az anorexia felé tapogatóztunk, de már akkor megemlítette, hogy látja az önbüntetést a viselkedésemben (kiküszöbölöm a rágást sokszor). De erre nevet nem mondott, szeretnék kicsit utána olvasni.


2014. dec. 6. 17:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Ennek tuleles a neve. Ugyanis az ehezestol felporog az agy es jobban tudunk gondolkozni. Az evoluciohoz van koze, hogy amikor ehezik az allat, akkor minel elobb (ugyesebben) talaljon elelmet vagy vadasszon ragadozo eseten. Eheztetessel probalod osztonozni az agyad.
2014. dec. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rosszabb lelkiállapotban hetekig is eltart, simán éheztetem magam addig amíg el nem tompulok vagy elájulok, nem hiszem, hogy ez így rendben van.
2014. dec. 6. 17:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát akkor miért nem mész orvoshoz? Most erre milyen megoldást írjunk? Ha azt írom, ne éheztesd magad és sportolj, stb. akkor megfogadod?
2014. dec. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Másik meg, nem tök mindegy mi a neve annak amilyen vagy? Fontos a diagnózis, lehet bulémia, vagy anorexia, és akkor?
2014. dec. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mint írtam járok orvoshoz...

Igen érdekel mi a neve, szeretnék olvasni erről.

2014. dec. 6. 18:07
 6/8 anonim ***** válasza:
Szándékosan éhezteted magad, vagy nincs étvágyad ilyenkor?
2014. dec. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
szándékosan, eldöntöm hogy akkor x ideig nem méltóztatok enni (ez akár napok is lehetnek, vagy nem fix időpont, például ha ez vagy az bekövetkezik, akkor eszek újra)
2014. dec. 6. 21:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Mostanában ez nálam is megjelent, de nem ilyen formában. Nálam ez úgy néz ki, hogy már hónapok óta képtelen vagyok meghozni egy döntést, és ezért mindenben "lefagytam": sportolásban, tanulásban, minden értelmes, rendszeres tevékenységgel felhagytam. És ez az evésre is igaz. Egyrészt rendszeresen későn kelek, és ilyenkor már nem vagyok éhes, plusz ehhez hozzájön, hogy nem mozgok, ilyenkor egyszerűen nem jön meg az étvágyam. De sokszor olyan is van, hogy egyszerűen lustaságból nem eszem. Hiába éhezem meg, egyszerűen nincs kedvem nekiállni elkészíteni valamit. Este inkább lefekszem, mondván, hogy majd eszem reggel, reggel meg sokszor inkább még forgolódok korgó gyomorral fél órát, mert már megtanultam, hogy amikor túl vagyok azon a szakaszon, amikor szinte fáj az éhség, akkor utána elcsöndesedik a gyomrom, mert összeszűkül. Én ezt nem döntésből vagy elvből csinálom, hanem ugyanabból a lustaságból, nemtörődömségből, ami miatt sokszor nem is tisztálkodok, nem is takarítok, mindent halogatok. Nem figyelek magamra.
2014. dec. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!