Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszihológus segítsen megválasz...

VálaszVálaszoló kérdése:

Pszihológus segítsen megválaszolni. (egész életemben nem éertettem miért volt ez) Mi a baj velem?

Figyelt kérdés
Szóval gyerekkoromban egyszer láttam egy kést az asztalon és anyám volt ott és beflashelt egy kép hogy megölöm (de közben nagyon szeretem) és nagyon megijedtem ezután nem mertem kések közelébe menni és emberek közelébe sem, el akartam magam pusztítani, hogy nehogy megöljek valakit, otthon maradtam és tévéztem minden nap elvesztettem a barátaimat,a tanulmányi eredményem is leromlott, nem tudtam figyelni másokra, nem mertem mások szemébe nézni a lányoktól kifejezetten féltem, még attól is hogy hozzámérnek. Aztán depressziós lettem attól hogy féltem másoktól, pszihológushoz elvittek szüleim, de láttam a tesztet és amit úgyláttam hogy őrültnek tűnnék tőle nem karikáztam be. Aztán észrevettem hogy nem tudok figyelni emberekre, ha akarok sem, és ha visszakérdeztek akkor nagyon beégtem. Ráadásul nagyon keveset beszélek, és még ma is ha új emberekkel kell beszélnem akkor néha mintha valami megszorítaná a légcsövemet és nem kapok levegőt egy darabig a félelemtől. Nagyon empatikus vagyok és nagyon zavart engem hogy mások nem képesek mások helyzetébe képzelni magukat. De énbennem ez a képesség nagyon hamar kialakult. Szóval szeretném ha valaki megmondaná mi ez hogy tudjam kezelni :/...
2014. aug. 19. 03:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha elmennél egy pszichológushoz?

Itt nincsen egy fia pszichológus sem, még az se az, aki annak mondja magát. Arról nem beszélve, hogy hidd el, a gyakorikérdések fórumon keresztül senki nem fog tudni kezelni téged.

2014. aug. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kényszergondolat, asszociáció és depresszió.
2014. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A tudattalan működését speciális ismeretek nélkül lehetetlen megérteni, miután nem logikusan, hanem asszociatív módon működik.

Ha megnézed a YouTube-on az "Út a nyugalomhoz, a lelki egészséghez" című sorozatot, választ kaphatsz minden kérdésedre.

2014. aug. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha ennyire erősen hat rád a környezeted, akkor talán azt tudnád csinálni, hogy olyan dolgokkal veszed magad körül, amik kellemesek. És elkerülöd, ami nem ilyen.


Másrészt pedig próbáld átértelmezni magadban a dolgokat, hogy minél több olyan dolog, ami hagyományosan kellemetlen se legyen az neked. Ha pl a kutyáktól fél valaki, akkor a velük való találkozás kellemetlen lesz. Ha viszont nem fél, akkor semleges vagy örömteli. Ilyen módon kellene valahogy átrendezni szépen lassan a világot magadban.

2014. aug. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!