Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok mit kezdeni ezzel...

Nem tudok mit kezdeni ezzel az iszonyatos bűntudattal párosult depresszióval. Esetleg valami tanács?

Figyelt kérdés

Soha senkivel nem beszéltem erről úgyhogy lehet zavaros lesz ahogy leírom vagy csak egyszerűen érdektelen a számodra a sztori, mindenesetre lehet hogy nekem segít valamennyit hogy leírom, nem tudom...


12 évvel ezelőtt december 24-én miattam került kórházba a nagyapám (az egyik legjobb ember akit valaha ismertem), többé nem jött haza. Miattam halt meg.

Éppen náluk voltunk édesapámmal, segítettünk feldíszíteni a nagyszülők karácsonyfáját, közben nagyapám elment a közeli boltba kalácsot venni. Korábban esett a hó, de megolvadt, majd visszafagyott, úgyhogy a járdák jegesek voltak ott ahol nem takarították el a havat korábban.

Édesapám megkért, hogy menjen ki nagyapám elé a sarokra, segítsek neki nehogy elessen visszafelé a szatyrokkal. Én csak húztam a számat, nem emlékszem miért de nem volt kedvem kimenni, úgy gondoltam teljesen értelmetlen, miért ne tudna egyedül hazajönni? Inkább díszítettem volna tovább a fát. Hamarosan édesapám ideges lett, mert nagyapám még mindig nem érkezett meg, ezért elindult a bolt felé megnézni, hogy mi történt. A sarkon talált rá, elesett, ott ült a fagyos járdán, eltörte a combcsontját. Édesapám egyből mentőt hívott, bevitték nagyapámat a kórházba, két hónapig bent volt, végül március elején meghalt.

Ha kimegyek elé, akkor nem esett volna el, nem töri össze magát. Miattam halt meg. Azóta erről nem beszéltünk senkivel a családban, de engem azóta is nyomaszt, elemészt, különösen december idején. Ráadásul jelenleg külföldön vagyok teljesen egyedül, úgyhogy most még kegyetlenebb ez az érzés. Nem tudok vele mit kezdeni.


Nem tudom, hogy erre milyen választ várok, talán nem is várok semmit. Ahogy leírtam a sztorit kisírtam magam, még sose meséltem el így egyben az egészet senkinek. Ha végigolvastad, akkor köszönöm.


2014. dec. 6. 20:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Ez durva, sajnálom! :( Nézd, ez nem csak a te felelőséged! Nem egyedül voltál és a család többi tagjának is eszébe juthatott volna, hogy egyedül vagy legalább is nem a család legidősebbik tagját küldjük el kalácsért. És ha látták, hogy te nem mész ki elé, akkor el kellett volna indulnia másnak, főleg, ha aggódtak is érte! Szerintem közös kell hogy legyen a felelőség, ez nem csak rajtad múlott, a múltat meg már nem lehet visszahozni, muszáj túllépni rajta, megbocsátani magadnak is.
2014. dec. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem gondolod komolyan, hogy te vagy a felelős a jegesedésért, meg hogy megcsúszott a nagyapád, meg, hogy idős lévén talán csontritkulása is volt, ami következtében törékenyebbek voltak a csontjai, ráadásul kora miatt esni sem tudott megfelelően (nyilván nem volt tapasztalata küzdősportban) ? Ugye azt sem gondolod komolyan, hogy a kórházban a fekvés miatt a rosszul szellőző tüdőben tüdőgyulladás alakult ki stb. ? Ha kimentél volna elébe, nyilván ketten zuhantok el és talán még nagyobb lett volna a sérülés... Semmi mást ne kell tenni, csak logikusan végiggondolni az egészet. Én inkább apádat hibáztatnám, hogy miért nem ő ment ki rögtön nagyapád elé segíteni, de hát az is csak magyarázkodás. Ilyen véletlenek mindig vannak az életben. Ez nem az az eset, amikor te bármit is tettél volna, vagy elmulasztottál volna. Zárd le magadban ezt a dolgot és engedd el a nagyapádat.
2014. dec. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Nem számítottam ilyenekre.
2014. dec. 6. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!