Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Coaxil nootropikumnak számít?

A Coaxil nootropikumnak számít?

Figyelt kérdés
2014. dec. 6. 21:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem. A hatóanyaga tianeptin, ami egy szerotonin visszavételt fokozó antidepresszáns.


A nootropikumok ellenben javítják az agy teljesítményét, pl. a keringés fokozása által.


A jelenleg Magyarországon forgalmazott nootropikumok:

-Piracetam (Cerebryl, Lucetam, Memoril, Nootropil, Pirabene, Piracetam AL, Pyramem);

-pyritinol (Enerbol, Encephabol);

-meclofenoxat (Meclofenoxat, Helfergin).


Tessék, innen szedtem a listát, az oldal közepe felé megtalálod:

[link]

2014. dec. 6. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Coaxilnak van valami neuronok specializációját vagy a gliasejtek osztódását vagy magának a neuronnak az osztódását serkentő hatása. Mondjuk az még vita tárgya, hogy a neuron osztódik-e a glia az tuti.
2014. dec. 7. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt tkp. én is tudom. Ide szokták sorolni tk. a Cavintont is (vinpocetin), meg a szelegilint, de az erowid itt tünteti fel a propranololt is, ami alapvetően egy béta-blokkoló (mégis állítólag kedvező hatása van a memóriára).

Valahol olvastam, h a tianeptin is hasonló ismérvekkel bír. De pusztán egy netes cikkre nem alapozok.

2014. dec. 8. 09:37
 4/4 Zolis válasza:
Egy kimaradt: a Nootropil ami valóban az:a kettő egészen más:az rivotril nyugtató-altató,a másik az agyi funkciókat fokozza,pl.a szellemi képességet,de nagyobb mennyiséget álmatlanságot,fokozot éberséget okoz(pl.egyetemisták mesélhetnének róla). A Coaxil nem Nootropikum hanem antidepresszánsz,amúgy nem roszz gyógyszer kevés a mellékhatás és jó az eredmény,de ezt mindenképp dokival beszéld meg!
2015. jan. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!