Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szed vagy szedett valaki...

Szed vagy szedett valaki Rivotril-t, vagy Coaxil-t?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok érdekelnének, esetleges mellékhatásokról. Már kb. 3 hónapja szedem minimális adagban (pánikbetegségre - természetesen orvosi kezelés mellett). Mivel a vérnyomásom is magas volt a pánikbetegség miatt, Betaloc Zok-ot is szednem kell.

Eleinte jobban éreztem magam tőle, de mostanában újra előjöttek a rosszullétek. Most megint napi szinten rossz a közérzetem, ott tartok, h evés után szét akar szakadni a gyomrom környéke...pedig tényleg nyugi van körülöttem, nincs min idegeskednem...

Szervi bajom nincs, minden lehetséges dolgot kivizsgáltattam már magamon.

Arra is gondoltam, h lehet "besokalltam" a gyógyszerektől és ellenkező hatást vált ki, mint kéne?!

Persze megyek majd a dokihoz januárban, csak gondoltam hátha átélt valaki hasonlókat.

Köszi előre is a válaszokat!


2008. dec. 20. 00:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, anyám is így járt, eleinte neki is jó volt, aztán egyre nagyobb adagban hatott , a végén már napi 4-5 szem, teljesen függő lett, álandóan fájt a gyomra, ideges és arogáns lett,

Idén nyáron áttért a Frontinra , az sokkal veszélytelenebb kevesebb mellékhatással.

(Nem véletlen, hogy az Usaban már nem is alkalmazzák a Rivotrilt, a köztudatban pedig börtöndrogként híresült el)

2008. dec. 20. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
ja, és teljesen jól van most, vidám, nem nyugtalan,kiegyensúlyozott,és nem pánikol!!
2008. dec. 20. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Akkor lehet, h gyógyszert kéne váltanom?!

2008. dec. 20. 01:00
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azt én nem mondhatom, mert nem vagyok orvos,de az ideggyógyász nagyon örült, amikor megtudta, hogy nem kell a Rivotrilt kiírnia!
2008. dec. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%

A Rivotril tabletta benzodiazepin származék, vagy: klonazepam. Depresszáns gyógyszer, ami azt jelenti, hogy nyugtató hatása van. Ilyen gyógyszer a drágább Xanax is. Korábban az ilyen gyógszereket antianxiotikumoknak nevezték, azaz a harag, a rettegés és a félelem leküzdése ellen adták. A Rivotril eufórikus hangulatot eredményez. Mellékhatásai a következők:

- depresszió,

- kábultság,

- idegesség,

- anterográd amnézia (amikor a rövid távú memóriából az információ nem kerül át a hosszú távú emlékezetbe)

A Rivotril 1-2 hetes alkalmazás (vagy illegális szedés) után, az abbahagyás esetén utóhatásokat generál, azaz elvonási tüneteket okoz, és gyógyszerrel szembeni tolerancia is kifejlődik (egyre többet kell bevenni a kívánt hatás elérésének érdekében).

A Rivotrilra is, mint minden drogra, jellemző a set-setting elmélet, azaz az egyéntől és a környezettől együttesen függ a drog hatása (és az elvonási tünet), ezért a börtön mint zárt tér veszélyes helyzeteket teremthet.

2008. dec. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hát már fogalmam sincs, h mit gondoljak :(

Az én orvosom szerint a Rivotril sem erősebb, mint a Frontin és társai...csak lehet, h másképp hat...

2008. dec. 20. 01:09
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálad a leírt tünetek miatt sem szerencsés tovább alkalmazni szerintem
2008. dec. 20. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azonnal hagyd abba ezt a gyogyszert, ez nagyon veszelyes amiket leirt itt a masik valaszolo! Ki irta fel neked ezt a Rivotrilt?
2008. dec. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

na az előző jószándékú válaszoló szerint ne cselekedj.

Az ilyen gyógyszert csak FOKOZATOSAN szabad abbahagyni !!

2008. dec. 20. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!
2008. dec. 20. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!