Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez vajon milyen súlyos problém...

Ez vajon milyen súlyos probléma lehet? Orvoshoz kellene fordulnom?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy kb. 8-10 éve kezdődött nálam ez az egész. Nem emlékszem, hogy hogy, de akkor még nem volt ennyire "súlyos". Az én gondom az tehát, hogy újabban minden egyes nap rettegek a haláltól. Furcsán hangozhat és épp ezért nem is nagyon merem mondani senkinek. Szóval mostanában nagyon erősen előtört ez belőlem. Ha egyedül vagyok, amolyan pánikroham jön rám és épp ezért mindig szükségem van valaki társaságára, bár ez sem mindig segít. Egyre gyakrabban előfordul, hogy társaságban is eszembe jut és teljesen kiakadok, persze csak magamban úgy hogy senkinek ne tűnjön fel. A szüleimnek sem tűnik fel, mert társaságban nyilván nem viselkedem úgy, hogy ez az egész észrevehető legyen, de már nagyon rosszul kezelem. Egyrészt félek elmenni orvoshoz, mert lehet valami elmebetegnek titulálna, másrészt pedig úgy érzem, hogy már nagyon nagy szükségeme lenne segítségre. Pár nap múlva 18 leszek és nem akarom az egész életemet ezzel a gondolattal tökretenni. Ezzel kapcsolatban az is egyre nagyobb bajt jelent, hogy nem nagyon tudok koncentrálni az iskolában és azon kívül sem a tanulásra épp ezért romlottak a jegyeim.Ez a farádtság miatt is lehet, mert esténként még jobban rámtör időnként és nagyon nehezen tudok elaludni. A kiváltó okokkal kapcsolatban csak annyit, hogy minden oké úgy a családomban, elváltak a szüleim pár éve,de nem hinném, hogy ez emiatt van, ugyanis mint mondtam már több éve tart és akkor még nem volt semmi ilyesmi. Nem tudom mennyire világos így ez, próbáltam összeszedni a gondolataimat nagyjából, de remélem valaki tud valami használhatót mondani.
2014. dec. 7. 22:21
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog elmebetegnek titulálni! Pszichológushoz kellene fordulnod, hidd el sokat tud segíteni, és próbálj önerőből is segíteni magadon. Az jó, hogy ezt felismerted, és belátod, hogy gond va. Próbálj rájönni mi a valódi ok, mitől szorongsz, mi nem stimmel az életedben, szülők, párkapcsolat, traumák, stb. És mindenképp pszichológus pluszba! Kitartás!:)
2014. dec. 7. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves választ! Igyekszem minél hamarabb eljutni orvoshoz.:)
2014. dec. 7. 22:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem orvoshoz, hanem olyan pszichológushoz, aki kiképzett terapeuta!
2014. dec. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!