Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Súlyos a problémám?

Súlyos a problémám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném tudni,hogy mennyire súlyos ez a probléma.

Igazából még a családomnak, és a barátaimnak se mondtamm ég el, hogy ezzel küzködök.

Már jó ideje nem mentem könyvesboltba, főleg több szintes könyváruházban, és a bevásárló központok könyv, illetve DVD részlegét is kerülöm ez miatt.

Egyszerűen pánikba esek mikor meglátom azt a sok könyvet, és DVD-t a polcon, és kétségbe esek, hogy annyi jó van közöttük, és nekem nincs időm mindet megnézni, elolvasni. Olyan sok jó könyv, és film van és olyan rövidnek érzem az életet ehhez, és elfog a tömény jeges kétségbe esés.

Néha ez számítógépes játékoknál is előfordul, csak ott ritkábban, mert ott kissé válogatósabb vagyok, de ott is, mikor kijön egyszerre több új játék, és tetszene is, akkor megint ez a kétségbeejtő érzés fog el.

Mit lehet tenni? Mit tehetek ez ellen? Kérlek segítsetek!!!



2013. márc. 27. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem is van neha hasonlo erzesem, en altalaban "kiheverem". De valoszinu a legjobb lenne elmenni pszichologushoz, vagy neten utananezni az ilyenfajta szorongasoknak. Kesobb ahogy oregszunk, valoszinu meg jobban elojon majd massal kapcsolatban is.
2013. márc. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 dani900 ***** válasza:

Fogadd el, hogy emberből vagy, nem istenből.

És próbálj ki valami mást is csinálni, ne csak otthon a négy fal között olvasni/gépezni/Tv-t nézni, mert úgy érzem te ebben a hármas csapdában vagy, és ettől várod a boldogságot, amit egyre több és több könyvvel, játékkal, filmmel akarsz elérni, hiszen már nem elég annyi mint régen, mindig több, és több kell, miközben nem veszed észre, hogy ez egy ördögi kör, ahonnan nem tudsz kijutni.

Te Függő vagy.

Pontosan olyan, mint egy drogfüggő.

Azért, mert egy drogosnak is mindig nagyobb adagot kell használnia ugyanolyan kábulatért, aminek a vége a túladagolás lesz. Mivel, te nem tudod túladagolni, kezdenek előjönni az elvonási tünetek, mert már nem elég az eddigi mennyiség, viszont az időd adott, és pánikolsz, mert tudod, hogy ennél több nem lesz.

Ha boldog szeretnél lenni elsőnek tedd fel magadnak ezt a kérdést:

ÉN irányítok, vagy a függőségem irányít az orromnál fogva?

2013. márc. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Iratkozz be egy könyvtárba.
2013. márc. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Én tudom, hogy emberből vagyok, és hogy a nap 24 órából áll, mert most éppen itt vagyok a gép előtt. De ha mondjuk ott állnánk egy könyvesboltban nem hinném, hogy meg tudnál győzni bármiféle érvel. Meg kockáztatnám még azt is, hogy csak rontanál az egészen. Amúgy nem az a magambafordulós, négyfal kockavagyok. Rendszeresen sportolok, (tájékozódó futás) megyek versenyekre, és még a természetfotózás is a kedvelelt hobbim, amit azért nehéz lenne otthon megoldani.
2013. márc. 27. 22:00
 5/7 dani900 ***** válasza:
Akkor miért nem tudod élvezni az életet?
2013. márc. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ember!!! Mit nem értesz azon, hogy nem vagyok egy magábafordulós hülyegyerek??? Ezt a kérdést legyél szíves nekik feltenni, és ne Nekem jó? Élvezem én eléggé az életet, de jobban is tudnám élvezni, ha nem lennének ezek a qrva pánik rohamaim. A továbbiakban csak akkor kommentelj, ha alkalmasnak érzed magad arra, hogy értelmes választ adj.
2013. márc. 28. 03:01
 7/7 dani900 ***** válasza:

Bocsánat, ha megbántottalak, nem volt szándékomban.

De, nem mondtam hogy magadba fordulsz, ezt te mondtad.

Azt sem mondtam, hogy hülye vagy.

És az utolsó hozzászólásom kérdés volt, nem költői, hanem igazi.

Ha valódi roham tör rád, akkor más a szitu, akkor félreértettelek, mert úgy gondoltam csak képletesen esel pánikba.

2013. márc. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!