Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az ilyen szintű feledékenység...

Az ilyen szintű feledékenység súlyos? Vagy csak ennyire szórakozott vagyok?

Figyelt kérdés

38 éves nő vagyok. Alapvetően aktív, saját vállalkozást vezetek, zenélni tanulok, szinte alig jegyzetelek naptárba, mert minden elintéznivaló a fejemben van. Viszont a rövidtávú memóriám néha ijesztő:

Gyakran megesik, sőt egyre gyakrabban, hogy elindulok befelé a lakásba, és mire beérek, elfelejtem, hogy miért mentem be. Vagy egy mai példa:

Míg a fogamat mostam, bementem a nappaliba(fogkefével a számban) bedugni a tegnap kreált karácsonyi dekorációm izzósorát, hogy újra lecsekkoljam, tényleg jó lett-e. Akkor átfutott az agyamon, hogy csak el ne felejtsem kihúzni, mielőtt elmegyek itthonról. Úgy tűnik, hogy másodpercek alatt sikerült elfelejteni míg visszamentem a fürdőbe, mert a következő döbbenet az 2 óra múlva volt, amikor már hazaértem és akkor vettem észre, hogy még midig áram alatt van az izzósor. Néha azon kapom magam, hogy felmondom magamnak amit csinálok, mert tudom, hogy el fogom felejteni. Elindulok a boltba kávéért, és mindent veszek, csak kávét nem. Közben pedig telefonszámokat, időpontokat megjegyzek két hétre előre. pl. bejelentkezek valahova, vagy a férjemet bejelentem orvoshoz, emlékszem, hogy mikor kihez, hova hányra. Címeket megjegyzem ha idegen helyre megyünk.

Azt hiszem a pillanatnyi dolgokat felejtem el. Ez miért van? Mással is van ilyen?


2014. dec. 8. 12:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Ez nálam így van, mióta az eszemet tudom. Sok kellemetlen pillanatom volt miatta, de mióta nyugdíjas vagyok, már kezd javulni.
2014. dec. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!