Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mindent elfelejtek, mit...

Mindent elfelejtek, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tényleg mindent. 12 éves vagyok, elfelejtek leadni minden papírt, haza hozni a kért dolgokat, és nem lustaságból hanem azért, mert eszembe sem jut. Annyi mindent kell a fejében tartania egy hatodikosnak, de én örülök ha talán egy dolgot nem felejtek el. Mit csináljak? (komolyan mondom, most is a tenyeremre van felírva, hogy adjam le az igazolást, csakhogy rendszerint elfelejtem megnézni a tenyerem). A tanulmánnyal nincs gond, azt nem felejtem el, de van hogy rányomja a bélyegét, mondjuk ha nem írok meg egy fogalmazást mert NEM JUT ESZEMBE. Nincs ötletem :(

2014. nov. 11. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Vegyél egy noteszt és abba jegyezd fel mindent, vagy egy naptárat. Minden nap nézd meg, legyen nálad és húzd ki, ami megvalósult.
2014. nov. 11. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%
akinek nincs esze, legyen notesze.
2014. nov. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az osztály legeredményesebb tanulója vagyok (tanulmányi versenyeken). Nem eszem nincs, csak ez a rossz tulajdonságom.
2014. nov. 11. 15:36
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm a kérdésed,erről jutott eszembe az,hogy én pedig mit felejtettem el.De tényleg. Sajnos én is mindent elfelejtek,ill.sokmindent,és szintén azért, mert szerintem túl sok a feladatom,és mondjuk 10 dologból 8-at megcsinálok és elmarad kettő,akkor az már gáz,nem az a jó,hogy a 8 megvan.De én már idősebb vagyok,bár nálam is elég korai dolog ez.

De egy 12 évesnek,akinek rohamléptekben fejlődnek az agyi idegi kapcsolatai és az izomtömege,lehet mit tenni. Először is: az agy cukorfogyasztó.Legyen nálad mindig egy zacskó sima szőlőcukor,ha eszedbe jut,bekapsz egyet. Túlzásba nem kell vinni, egy zacskó tartson ki azért 3-4 napig.Omega-3: ez nagyon fontos,lehet kapni gyógyszertárakban recept nélkül. De az is sokat segít,ha sok hüvelyes növényt fogyasztasz,bab,borsó,lencse.És legalább a rövidebb napokon(ősz-tél)C és D3 vitamin. Megmutathatod a válaszomat a szüleidnek,akik a házi gyermekorvos véleményét is megkérdezhetik erről,vagy saját magad is elmehetsz az orvosodhoz,elmondhatod neki,mit javasoltam.Valószínű,hogy egyet fog érteni velem,mert én is gyermekorvosi rendelőben dolgozom. Sok sikert és ne csüggedj,addig se rossz megoldás,ha felírod egy noteszbe a napi teendőidet.Én is ezt szoktam tenni,de néha elfelejtem megnézni,mit írtam fel.

2014. nov. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként az elsőnek köszönöm megfogadom :)
2014. nov. 11. 15:36
 6/7 A kérdező kommentje:
És neked is utolsó válaszoló :)
2014. nov. 11. 15:38
 7/7 anonim válasza:
uristen nekem is ez van most van egy kompetencia lap amit bekellet vol na adni de eltunt es nem tudnak ujat adni a telefonomat is elhagytam ...nem tudok oda figyelni a dolgokra
2019. máj. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!