Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lelki problemaval pap vagy...

Lelki problemaval pap vagy pszihologus tud jobban segiteni? A pszihologus mivel tud tobbet?

Figyelt kérdés
Egyes dolgojban egy pap is tud segiteni, hisz masneven lelkipasztornak is hivjak.

2014. dec. 9. 21:56
 1/8 anonim válasza:
11%
Psicho megbízhatóbb :)
2014. dec. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
26%

Pszihologus, ő nem csak a biblia szerint ad tanácsot, valamint betartja az orvosi titoktartást is.

Míg egy pap képes a szentmisén általánosságokban elmondani, hogy kitől mit hallott a gyóntatószékben. (Mielőtt valaki elkezdené, hogy ez nem igaz, a saját fülemmel hallottam egy ilyen papot és a saját szememmel láttam az alanyt, aki szégyenében a pad alá süllyed...)

2014. dec. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem a pszihológus csak jól elkéri a pénzed. Itt is van, aki meghallgat hidd el.
2014. dec. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
82%

Nézd, én - nagyon-nagyon-nagyon nem vallásosként - azt mondom, egy jó pap sokkal nagyobb támasza lehet az embernek, mint bárki más. Lehet azért gondolom, mert pszichológussal már volt dolgom, s nekem semmit nem használt. Pedig állítólag jó.

A papi szolgálatot is lehet úgy ellátni, mint egy kőműves munkát. Nem szeretem, de jól lehet vele keresni. (Nem kell félreérteni!). De azért a legtöbb pap mégis csak azért választ ezt az utat, mert Isten után az embert is szereti. A jó pap megértő, türelmes, széles látókörű, művelt. Ha nem egy álszent, ájtatos képű semmirekellőről van szó, akkor fordulhatsz bátran hozzá. Főleg, ha egyébként is ismeritek egymást.

2014. dec. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
42%
A pszichológus nem ér egy kalap sz*rt sem!
2014. dec. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egyszerű pszichológus is csak beszélget, de ha kiképzett terapeuta, akkor ismeri a terápiás módszereket (KIP, ego-state, regresszió, Bradshow, Rossi, stb.), és az sokkal nagyobb tudás.


#5 te pszichológus vagy? Onnan tudod?

2014. dec. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hagyd a papokat. Mind pedofil.
2015. jan. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7:

Te meg egy porbafingó kis taknyos vagy. Ha már spekulálunk, akkor spekuláljunk.

A pedofilok pedig inkább a rabbik, mintsem a papok.

2015. jan. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!