Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megzavarodtam, vagy csak a...

Megzavarodtam, vagy csak a matek? Elfelejtettem beszélni?

Figyelt kérdés

Régebben nagyon választékosan tudtam kifejezni magán és beszélni is szerettem. Ettől az évtől matek és fizika faktra járok, ahol nagyon sok házit kapunk. Arra gondoltam, hogy azért nem tudok már úgy beszélni, mert fejlettebb lett a logikai képességem, mint a beszéd. Nem szeretek már emberek közé menni, kínosan erzem magam. Inkább otthon a saját szobámban a matekkal erzem jól magam.

Tudtok segíteni?

19 éves vagyok (lány)


2014. dec. 13. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
57%

Nem szabad bezárkóznod, a sok tanulás mellett kellenek a külső kapcsolatok, csevegés, kikapcsolódás.

Most szerintem inkább picit bepánikoltál, nincs semmi baj, néhány hónap alatt nem lehet beszűkülni, de hosszú éveken keresztül valóban veszélyes az, ha az ember csak nagyon szűk területekre koncentrál.

Tessék kimozdulni otthonról, hagyd pihenni a matematikát, a természettudomány is kapjon teret :-)

2014. dec. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! Amennyire tudok, igyekezni fogok :)
2014. dec. 13. 14:20
 3/3 anonim ***** válasza:

"Régebben nagyon választékosan tudtam kifejezni magán és beszélni is szerettem. Ettől az évtől matek és fizika faktra járok, ahol nagyon sok házit kapunk. Arra gondoltam, hogy azért nem tudok már úgy beszélni, mert fejlettebb lett a logikai képességem, mint a beszéd."


Olvasd el ezt az utolsó mondatot megint. Ugye te is érzed, mennyire abszurd? Hogy gondolhatod komolyan, hogy a fejlettebb logikai érzék rosszabb kifejezőképességgel járna együtt? A jobb logikai képességek épp, hogy segítenek jobban meglátni összefüggéseket, jobban felépíteni a mondandódat.



"Nem szeretek már emberek közé menni, kínosan erzem magam. Inkább otthon a saját szobámban a matekkal erzem jól magam."



Na, EZ a probléma, nem pedig a matekozás. Ha sok időt töltesz egyedül, akkor visszafejlődik a kifejezőkészséged, mert kevesebb élőbeszédet hallasz és magad is kevesebbet kommunikálsz másokkal. Ezt én is észrevettem magamon: ha egyedül vagyok, olyan, mintha lebutulnék. Ez ellen kell tenni és nem más ellen.

2014. dec. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!