Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges, hogy Tourette...

Lehetséges, hogy Tourette szindrómám van?

Figyelt kérdés
Már kisgyerekkoromban elkezdődött, hogy időszakonként nem bírom megállni h rángassam a fejem. Olyan évente kétszer fordul ez elő és 1-1,5 hónapig tart. Akkor a dolgokat mindig 3X érintem meg. Naponta vagy 100X kezet mosok, és nagyon félek a fertőzésektől.
2011. febr. 10. 18:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Ez kényszerbetegség lesz inkább.


A tourette szindróma inkább így írható le:

"Boldogok akik LESZ*PJÁK A F*SZOMAT... KERESZTBE."

"Autóbuszjárat indul Salgótarjánba, M3, Pásztó, AZ A KIB*SZOTT C*GÁNYTELEP Mátraverebély, Bátonyterenye útirányon át A K*RVA 8-AS KOCSIÁLLÁSRÓL."

És csak a végén veszed észre, hogy miket mondtál, de talán van másikfajta kritériuma is.

2011. febr. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez semmiképpen sem Tourette, de az simán elképzelhető hogy valamiféle más pszichés problémád van. Bár én inkább neurológiai dologra tippelnék.
2011. febr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kihez tudnék ezzel a problémával fordulni? nagyon kellemetlen.:(

2011. febr. 10. 22:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Menj el a háziorvosodhoz, az majd elmond mindent!
2011. febr. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Van-e olyan esemény, feszültség, ami előhozza, felerősíti a tüneteket? Ha találsz ilyet, akkor pszichoterápiával valószínű javítható a helyzet.

A rángatózás lehet neurológiai tünet, de említesz kényszeres tüneteket is, ezek inkább pszichológiai módszerekkel kezelhetők.

Első körben pszichoterapeutát javasolnék, aki elirányít orvoshoz is, ha szükséges. Vagy mehetsz neuropszichiáterhez diagnózisért, bár ott esélyesebb, hogy gyógyszert kapsz rá.

2011. febr. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

Szia!


Hány éves vagy?


Mert -18 éves korig- a Vadaskert nevű gyermekpszichiátriai kórházban (Budapesten, a II. kerületben van; honlapja: [link] ) tudják diagnosztizálni ezt a tünetegyüttest, ráadásul -állítólag- biztosan.


Engem is ebben a kórházban vizsgáltak ki és diagnosztizáltak. (Igaz, nem Tourette irányában.)

Nagyon jó tapasztalataim vannak a kórházat illetően.


Hogy ingyenes vagy fizetős-e a kivizsgálás a te esetedben, nem tudom. Erről érdeklődj náluk.

2011. febr. 13. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Szia! 20 éves vagyok.

Köszönöm a válaszokat! A héten kérek időpontot és beutalót a pszichiátriára, az kezdetnek megteszi?

2011. febr. 13. 18:33
 8/11 anonim ***** válasza:
Ott valószínű nem fognak a problémád mélyére nézni, hanem gyorsan kapsz valamilyen gyógyszert, de egy próbát talán megér.
2011. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
kicsit késve, de ez NEM tourette szindróma.. a tourette szindrómásoknál a rángatózás minden nap folyamatosan előfordul. én magam is tourettes voltam/vagyok, már 6éves korom óta. már kinövőben vagyok belőle. az ugy van, hogy minden nap szemhunyorgatás, fejrángatás, szájhuzásom volt. Még ritkán előjön nálam a hunyorgatás meg a fejrángás, de nem vészes.. inkább csak stresszes időkben. ez más lehet, nem tourette. ez másféle kényszeres dolog lehet
2011. júl. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.. és nem egyből ugyvan, ha tourettes is vagy.. először beutalnak pszihiátriára, hogy kivizsgálnak hogy az e vagy. az egy hosszú folyamat. nekem egy éven keresztül vizsgálták hogy az e vagyok.. de megnyugtatlak, ez nem tourette szindróma.
2011. júl. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!