Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nekem miért nem elég, ha...

Nekem miért nem elég, ha valami érdekel ahhoz, hogy csináljam? Valahogy nem követem az érdeklődésemet.

Figyelt kérdés

Van olyan egyetemi szak, ami érdekel és NEM arra mentem. Rábeszéltem magam, hogy úgyse elég jó. Most meg olyat csinálok, amit utálok, és egy nappal a vizsga előtt alig tudom rávenni magam a tanulásra.


De az után se igazán megyek, ami érdekel. Olyan, mintha megfagytam volna, kiment volna belőlem az élet és semmi nem érdekelne.


2014. dec. 14. 18:47
 1/4 A kérdező kommentje:
Mennyire fontos az érdeklődés? Azt hiszem, az tett ilyenné, hogy egy ismerősöm, akit nagyon okosnak tartok, azt mondta, hogy a felnőtt életben nem az számít, hogy mit csinálsz szívesen, csak az anyagi biztonság fog számítani. Hogy lehet, hogy érdekel valami, de az nem ér sokat, ha nem tudod magad fenntartani vele. Néha azt kívánom, bárcsak sose mondta volna ezt. Most olyat csinálok, amit nem szeretek, és semmi motivációm nincs ahhoz, hogy megtanuljam azokat a dolgokat, amik nem érdekelnek, egy olyan diplomáért, amit nem is igazán akarok megszerezni.
2014. dec. 14. 18:53
 2/4 GazdagEnikő válasza:

Igazán rossz ötletnek tartom, hogy nem az csinálod amit TE szeretnél. Bár az ismerősödnek igaza van, semmi értelme azt csinálni amit szeretsz ha nem hoz pénzt a házhoz. Viszont ott van annak a lehetősége, hogy mégis csak pénz hozna, ha úgy csinálod.

Nem értem, ha valami érdekel, akkor miért nem húzol afelé? Nekem is volt már olyan, hogy egyszerűen semmit nem voltam képes csinálni, még azt sem ami érdekelt. Ez talán azért lehet, mert abban a pillanatban már a hótcipőd tele van mindennel. Remélem valamennyit tudtam segíteni.

2014. dec. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

"Nekem is volt már olyan, hogy egyszerűen semmit nem voltam képes csinálni, még azt sem ami érdekelt. "


Ilyenkor mit éreztél? Nekem az az elméletem, hogy a magánéletemmel való elégedetlenség, a párkapcsolat hiánya okozza az energiahiányt.

2014. dec. 23. 18:00
 4/4 anonim ***** válasza:
Az bizony könnyen meglehet.
2015. jún. 21. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!