Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Önbizalom növelés szakember...

Önbizalom növelés szakember nélkül. Ha lehetséges, akkor hogy csináljam?

Figyelt kérdés
Eljutottam odáig, hogy sok problémát okoz a dolog és szeretnék változtatni. Ha az interneten rákeresek a témára, akkor csomó lehetőség van ilyen olyan tréningekre meg pszichológusok is hirdetik magukat. A gondom az, hogy számomra ezek nagyon drágák. Nem szeretném fejtegetni, de tényleg nem engedhetem meg magamnak az ilyesmit. Ezért szeretném egyedül megpróbálni.
2012. máj. 6. 00:30
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az önbizalom növelés egyik alap pillérje, hogy megtanuld elfogadni és szeretni önmagadat olyannak amilyen vagy.

Ne mások miatt tedd ezt, hanem saját magadért.

2012. máj. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
36%
gec1nagymájerkirályf4szacsávóvagycsajvagynagyonflessahogyadolgokatmegközelítedésnagyonokosmegjegyzéseidvannakamikrávilágítanakmennyirelazafaszánátlátodadolgoklényegétéscsakazttudommondanihogyhaveledvagyokazmindigfeléregyspirituálisorgazmussalvezessmestervezess.
2012. máj. 6. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az mindenképpen jó, hogy tudod mi a gond és hogy tennél is ellene. Ámde sajnos ez nem fog varázsütésre menni. Továbbiakban érdemes lenne kicsit utánagondolni, hogy miért is olyan kevés az önbizalmad. Esetleg nem bátorítottak, semmibe vették a sikereidet, vagy csúnyának érzed magad, mert nem bókoltak eleget (feltéve ha lány vagy), vagy csak egyszerűen a környezetedben van egy zseni és az ő szintje a mérce.


Amit esetleg megpróbálhatsz az az, hogy keresel egy új közeget, új emberek, tiszta lap, igyekszel nyitott lenni, barátkozni. Illetve az öltözködés és a lakberendezés is tud valamennyire a kedveden javítani és ez is fontos abban, hogy érvényesülni tudjál, pontosabban, hogy legyen kedved kezdeményezni.


Az iskolában (ha iskolás vagy), akkor lennie kéne iskolapszichológusnak elvileg hozzá fordulhatsz, illetve számodra ez ingyenes.

2012. máj. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat mindenkinek
2012. máj. 6. 23:37
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Van egy trükk. Mindig mosolyogj rá az emberekre, iskolatársakra-kollegákra-a boltban az eladóra-a postásra, mindenkire. Ha mosolyogsz és kedves vagy, számtalanszor kapod majd vissza a mosolyt és a kedvességet, és ez hihetetlen módon növeli meg az ember jókedvét, pozitivitását, és mindezek által az önbizalmát. Egyáltalán nem a pénzen megvehető dolgok oldják meg ezt a problémát! Csak a kisugárzás számít, hidd el, és az erősítést megkapod, ha te is úgy állsz másokhoz.
2012. máj. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én ilyen gondolatokat kaptam erre:

- az önbizalom hiány, csak kifogás

- mi a legrosszabb ami történhet ha ezt vagy azt megcsinálom?

- ha bekövetkezik, van-e bármi jelentősége, vagy egy jó sztoriként fel tudom fogni

2020. dec. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!