Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Nos, 20 éves lány vagyok. Szeptember óta járok pszichológushoz szociális fóbiával, pánikrohamokkal és depresszióval. Ma azt mondta nekem, hogy gyógyszerre van szükségem.

Én nem szeretnék. Arra gondoltam, hogy inkább felkeresnék egy pszichoterapeutát. Viszont a mostanit nem szeretném otthagyni, mert sikerült megnyílnom neki.

Zavaros lenne ha járnék pszichológushoz és terapeutához is?

A gyógyszerről mit gondoltok? Kezdjem el?

A gyógyszerről mit gondoltok?



2014. dec. 16. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:

Pszichológus nem írhat fel gyógyszert, mert nem orvos. Te valszeg pszichiáterhez jársz.


Beszélj az orvosoddal, és mondd el neki, hogy szeretnél kipróbálni egy pszichoterapeutát is.

2014. dec. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy nem ír fel, csak el akar küldeni. :)
2014. dec. 16. 15:46
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy annyira rosszul, hogy jelentősen befolyásol a mindennapi teendőkben, akkor én várnék vele, hátha használ a terápia.


Bár honnan tudjuk, hogy neked milyen súlyosak a tüneteid.

Ha azok, akkor szedd.

2014. dec. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, akkor majd a doki eldönti, hogy kell-e neked gyógyszer vagy sem .
2014. dec. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nagyon súlyosak már. De félek a gyógyszerektől, annyi rosszathallani róluk.
2014. dec. 16. 15:48
 6/10 anonim ***** válasza:

És mik ezek a súlyos tünetek?

Ezt szerintem mondd meg a pszichológusodnak, hogy egyelőre kipróbálnál egy terapeutát és aztán ha minden kötél szakad, csak akkor fordulnál gyógyszerhez. Főleg, hogy csak most nyíltál meg, ebben pedig önmagában sok lehetőség van.

2014. dec. 16. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Annyira azért ne félj a gyógyszerektől.

Én másfél évig szettem Rivotrilt, meg 2 másik gyógyszert rövidebb ideig, a nevüket már nem tudom, és simán abbahagytam mindegyiket, gond nélkül. Ha netartod, amit az orvos mond, akkor nem lesz gond, csak sokan ott csúsznak el, hogy önmaguktól elkezdenek többet szedni a felírtnál. És jó orvost kell találni, aki észreveszi, ha az egyik gyógyszer nem jó neked, akkor másikat ír fel, és a nem a nem jóból nagyobb adagot.

2014. dec. 17. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Segíthetnek alternatív gyógymódok is a pszichológus MELLETT (amúgy a pszichológus is lehet pszichoterapeuta. nem az?).


Szociális fóbiát jól old kineziológus. Segíthet a Bach-virágterápia is. Mindkettőről itt olvashatsz bővebben: [link]

2014. dec. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

De a gyógyszer nem gyógyít meg, ugye?

Csak megszüntet néhány tünetet.

2014. dec. 19. 12:01
 10/10 anonim válasza:
Nem gyógyít meg, legfeljebb elviselhetőbbé, teszi a mindennapokat. Gyógyszernél érdemes figyelni a mellékhatásokat, azokat jelezni, ha vannak. Vannak olyanok, amiket esetileg lehet szedni, ha fel is vannak írva, pl. a xanax. Pl a spitomin az eléggé lelassít, csökkenti az ingerlékenységet, le is tompít, hosszabb ideig nem szedném, mert nagyon bambává tesz. Azokat, amik a szerotonin szintet csesztetik azokat hagynám, mert eléggé veszélyesek. Gyógyszer helyett segíthet rendszeres jóga, futó edzés, úszás.
2015. jan. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!