Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Borderline személyiségzavarral...

Borderline személyiségzavarral kezeltessem magam, vagy majd 'kinövöm'?

Figyelt kérdés

Nem a szüleim neveltek, így elég nehézkes és komplex gyerekkorom volt, ha anyámmal voltam az ő palijánál éveket akkor az is egy másik arcom volt, vagy ha apámnál a nőjével akkor az is, de alapvetően mindkét oldalon megvolt az alkohol-téma. Nagymamám 7 éves koromban vett magához, így megint egészen más volt a felállás.


Nemrégen beszélgettem életem harmadik pszichológusával aki végül már nemcsak bólogatott mint az előző kettő, hanem szorgosan is firkálgatott valamit, majd megállapított nálam egy ilyen borderline-t. Pszichiáterhez is járok antidepresszánsért, de mindenki csak a nyugtatóját akarja rám tukmálni amitől általában csak bőgök a hatóidő alatt és úgy érzem magam mint egy izomsorvadt nyugdíjas...de a cipralex 20mg-ről már 2 hete letettem, kettéhasadt tőle már a fejem és borzalmas pánikbetegséget hozott ki belőlem 3 hónapos kúra után. Mégis mit tehetnék? Mindenhez lenne kedvem, de végül is semmit nem csinálok, vagy semmit nem fejezek be, mert rám tör a melankólia meg az unalom(!)

Sokan baszogatnak is, amiért nem vagyok képes beleélni magam filmekbe, nincs is rosszabb program annál mint filmet nézni!


(régebben rengeteg krimit olvastam, de rájöttem hogy időelbaszás, hiszen mindegy mennyire éltem át a könyvet, a végén úgysem emlékeztem egyikből sem semmire - ez is tuti valami borderline amnézia...)



Verseny kerékpároztam másfél évet, de nem segített és a

kitartásból már csak szenvedés emléke maradt meg azokról az időkről. Horgoltam, de vagy ezer megkezdett dolgot nem fejeztem még be, egyszerűen kiégek mindenből!


Mániákusan keresem az olyan helyzeteket, ahol produktívnak tudhatom magam, de ez az érzés sem tart sokáig...mi a francot csináljak? Ez az állapot már 6 éve fennáll az életemben és nem hagy nyugodni! Sok emberre rátapadtam a problémáimmal,ami újabb problémákat szült, hogy kinek van elege belőlem és kinek nincs, de most már torkig vagyok ezzel az ún. állapottal, és én szeretnék pontot tenni az i-re gyógyszerek és pótszerek nélkül! Nem akarok ilyen hülyeségekkel az életbe belecsöppenni...



Miért vagyok ÉRZELMILEG olyan szinten, mint egy monotónia-munkás 56 éves korára, akinek már -sarkítva- egy doboz tej kinyitása is kínszenvedés?


UI: szívesen beszélgetnék egyébként hasonló cipőben járó emberekkel; tapasztaltakkal, szenvedőkkel és gyógyultakkal egyaránt!


20/L



2014. dec. 19. 15:28
 1/5 anonim ***** válasza:
32%

József Attilának is az volt és emiatt elég jó verseket írt

te már próbáltad?

2014. dec. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt mondod borderline-t diagnosztizáltak és le is írod a gondjaidat, de nekem az szúr szemet, hogy annak pont a legfontosabb tünetéről, a kötődési zavarról semmit sem írsz. Vagy ennyivel lerendezted volna: 'Sok emberre rátapadtam a problémáimmal'?

Nekik szokott lenni egy-két személy, akikhez úgy ragaszkodnak, hogy az teljes érzelmi vihart okoz, egyszer gyűlölik, máskor szeretik őket.

Tehát ha ez nem jellemző rád, egyáltalán nem lennék biztos a rád tett meghatározással.

2014. dec. 19. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
49%

1-es: nem borderline volt, ma már más a neve annak, amiben ő szenvedett. Briliáns verseket azért tudott írni, mert zseninek született, nem azért, mert beteg volt.


Kérdező: talán ezt és a pontos diagnózist is bízd egy pszichiáter szakorvosra! :) Az a dolga.

2014. dec. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves "Bordi"!


Végig jártam a "ranglétrát" és a gyógyszerek sajnos előbb - utóbb kihoztak nálam maradandó mellékhatásokat azzal együtt, hogy a legnehezebb időszakokon túlsegítettek, ezért Neked ezt a vonalat ilyen fiatalon semmiképpen nem ajánlom.


A krimiolvasással fején találtad a szöget, azért nem emlékszel az egészre, mert egyáltalán nem volt fontos a számodra és így semmi értelme, egy jelentéktelen dolog. Ilyenekre nagy valószínűséggel senki nem emlékszik vissza egy idő után, hacsak nem valami "autista". Az, hogy mindenbe "csak belekezdesz és megunod", nem kötnek le a filmek, teljesen normális dolog 20 évesen.


Még egyszer: Kerüld nagy ívben a szintetikus mérgeket!

2014. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha valóban borderline vagy, kezeltesd. Ez egy személyiségzavar, nem betegség.Fontos a különbség, mert a betegség gyógyítható, vannak rá gyógyszerek (pl depresszió), illetve az el is múlhat...De a személyiségzavar egy állapot, magyarul rosszul fejlődött személyiség...olyan dolgok nincsenek a helyén, amiket mások gyerekként harmonikus környezetben elsajátítanak..és éppen emiatt ennek a kezelése csak gyógyszerekkel nem is lehetséges, mindenképp pszichoterápia kell, ami segíthet..a gyógyszer annyiban lehet jó, hogy a terápiára alkalmas állapotba hozzon.

Ha nem kezelteted magad,nem nagyon lesz jobb..lesznek időszakok mikor azt hiszed, de jó végre minden rendben jól vagyok- ezek után még mélyebb a gödör.

Ez csak egy tanács, te döntöd el mit kezdesz vele.

De tapasztalatból írtam.

Egy 20 éves borderlineos lány.

2015. jan. 2. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!