Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van, vagy volt skizofréniával/...

Van, vagy volt skizofréniával/disszociatív személyiségzavarral kűzdő ismerősötök?

Figyelt kérdés

Milyen tünetek mutatkoztak meg rajta? (igen tudom, kugli a barátom használjam, de engem most nem az általános tünetek érdekelnek, hanem az, hogy konkrétan mi történt az ismerőseitekkel).

Mikor vették észre Nála, hogy nem teljesen egészséges? Hogyan kezelték őt?

Mi lett a vége?

Hogy van ő ma?

Esetleg tudtok róla mesélni? (Akár privátban is)

Nagyon köszönöm annak, aki válaszolt!



2014. ápr. 14. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

"skizofréniával/disszociatív személyiségzavar"


Egyikkel, másikkal, vagy mindkettővel. Azt azért tudod, hogy ez két különböző betegség?

2014. ápr. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele. A skizofrénia inkább agresszióva, és halucinációkkal jár, míg a személyiségzavar a sokak által a skizofréniának tulajdonított tüneteket okozza, tehát tudathasadás, esetleg több személyiség lesz megfigyelhető.
2014. ápr. 14. 19:29
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Disszociatív szem.zavaros barátnőm van.Időnként nagyon szenved ettől.Nincs nagy különbség a személyiségei közt.Az egyik kék szemű és állandóan pasizik,a másik zöld és folyton otthon ül.Mindenki utálja őt és senki nem érti meg,holott ő az aki elviselhetetlen,nem lehet kritizálni ,az ő egyedüli véleménye a lényeges.Szarul van,már gyógyszert sem szed.A párkapcsolatai teljesen reménytelenek.
2014. júl. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
36%

Van,hisz magam is hasadt lélek vagyok.

Nekem 3 havi kannabisz használat izzította fel igazán az én gonosz barátom létezésének tudatát,azelőtt is volt csak nem tudatosult bennem,nem érdekelt.

Nálam csupán a pszichiáterem vette észre és ezt burkolva tudatosította bennem,ezután kezdtem megteremteni a harmóniát a másik felemmel,hosszú és gyötrő rögös út volt,mivel ő a gonosz-irigy-védelmező típusú alter aki vádolt korábbi súlyos cselekedeteimért de végül belátta hogy "megtisztultam".

Tünetekként említeném a derealizáció-hőemelkedés-fejfájás kombót.

Azt hiszem hogy a titok az egész "betegségben" hogy ne küzdj ellene,hisz ő is egy másik ember és vágyai,szándékai vannak amiket ha megvonsz tőle akkor rajtad csattan az ostor,törekedj a harmóniára hisz nincs jó vagy rossz csupán a kettő együttese.

2014. dec. 13. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!