Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elkerülő személyiségzavarral...

Elkerülő személyiségzavarral párkapcsolat kezdés?

Figyelt kérdés

Korábban szakember Avoidant személyiségzavart állapított meg, amely elsősorban párkapcsolatokban élesedik ki, általában véve a hétköznapokon nem jelent problémát Nálam (tudok rá figyelni többé-kevésbé).

Ellenben ebből kifolyólag sosem volt párkapcsolatom, és szeretnék ellenben nem tudom ezt kezdésként illő tisztázni a leendő partnerrel, vagy később amikor tüneteket produkál már késő felhíni rá a figyelmet, hogy egyébként szociális problémáim vannak ilyen téren.


Jobb az ilyen dolgokat az elején tisztázni, még ha riasztó is lehet?


21


2014. okt. 11. 16:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Az elkerülő személyiségzavarra jellemző az önbizalomhiány, a félénkség és a kudarckerülés. Mit veszíthetsz azzal, hogy ha nem találsz magadnak gyorsan párt?
2014. okt. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Félreértesz, nem a gyorsaságról vagy lassúságról van szó, hanem hogy az elején tisztázandó kategóriába esik-e, hogy társas helyzetekben problémáim lehetnek személyiségzavar miatt.


Ami a dilemmát okozza, hogy annyira az elején egy ilyen kijelentés, mint 'Anna vagyok (alkoholista) személyiségzavaros' az legalább olyan horderejű reakciót vált ki a másik félben szerintem, mintha a zárójelezett rész lenne a mérvadó:), de hál'isten arról szó sincsen:).

Értel?:)

2014. okt. 11. 21:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell erről szólni, akkor úgyis azon lesz az illető, hogy megváltoztasson, "segítsen", és rád erőlteti a szerelmét. Ezt csak azért mondom, mert nem maga a tény a probléma, hanem az, ahogy az emberek általában viszonyulnak a "beteg" emberekhez.


Miben nyilvánul meg egyébként párkapcsolati téren? És nálad hogyan alakult ki?

2014. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Ami a dilemmát okozza, hogy annyira az elején egy ilyen kijelentés, mint 'Anna vagyok (alkoholista) személyiségzavaros' az legalább olyan horderejű reakciót vált ki a másik félben szerintem, mintha a zárójelezett rész lenne a mérvadó:), de hál'isten arról szó sincsen:). "



A helyedben semmiképp nem mondanám el, hanem adnék magamnak egy esélyt, hogy képes leszek ezt kezelni. Ha pedig nem, és a partnered nem tud ezzel együtt élni, akkor úgyis szétmentek. De ha rögtön az elején ezzel nyitsz, akkor csak elijeszted, míg, ha ezt nem nevezed meg, akkor van esély rá, hogy csak elkönyvel egy kicsit félénknek, de amúgy türelmes lesz veled. Lehet, hogy ez egy viszonylag elterjedt dolog, ami amúgy sok emberre igaz, és nem is tulajdonítana neki nagy jelentőséget, de ha azt mondod neki, hogy "figyelj, nekem >>elkerülő személyiségzavarom<< van, ugye nem gond?", akkor ez sokkal ijesztőbben hangzik, mint amilyen valószínűleg igazából. Nem kell rá feleslegesen felhívni a figyelmét, se megnevezni, mert akkor eleve rossz fényben tünteted fel magad. Ha feltűnik neki, akkor megbeszélheted vele, de amúgy valószínűleg látja rajtad amúgy is, hogy félénk vagy és vagy elfogad így, vagy nem.

2014. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Ment a zöld pacsi, köszönöm a válaszokat:)!

Igen, valóban ez okozott bennem dilemmát, hogy érdemes-e szólni erről, vagy sem és akkor minden erőmmel megpróbálni kezelni:).


"Párkapcsolatokban miben nyilvánul meg?"

Sosem volt még párkapcsolatom, így nem tudok erre konkrét példát hozni, csakis valószínűsíteni tudom a hétköznapi problémákból (amiből hál'istennek egyre kevesebb van:) ).


"Mitől alakult ki?"

Gyermekkori események, illetve később rossz társaság.

Szakember pszichoterápiát javasolt, de most erre nincs lehetőségem ezért úgy döntöttem magam küzdöm meg a helyzettel:).

2014. okt. 12. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!