Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a bajom?

Mi lehet a bajom?

Figyelt kérdés

általános iskolás koromban csúfoltak, ezért kialakult bennem a szociális fóbia, legalábbis Én úgy gondolom.

Most 18 éves vagyok, és utálok közönség előtt szerepelni, és a fejemben az van, hogy ezt csak úgy győzhetem le, ha belemegyek olyan helyzetekbe, amikről tudom előre, hogy szívni fogok. Magyarul, engem csúfoltak kiskoromban, aminek hatására megváltoztam a csúfolók hatására, nem tudtam a talpamra állni, és kiállni magamért, és inkább elraktároztam a traumát, és ez most bontakozódott ki 18 éves koromban. Azt érzem, hogy ezt csak úgy tudom legyőzni, ha valami szándékos hülyeséget csinálok, vagy olyat, amit nem merek megtenni a szociális fóbiától adódóan. Pl: szerepelni közönség előtt (amit iszonyúan utálok) vagy bemenni egy Auchanba, és idegen emberekkel elkezdeni beszélgetni valami tök hülyeségről. Mit gondoltok? (ui: járok pszichológushoz)



2014. dec. 20. 00:09
 1/4 Kromosome ***** válasza:
Nos, a félelmeink legyőzésének egyik eredményes módja lehet az, amit te is csinálsz. Persze hülyeséget nem kell művelni, főleg nem 18 éves korodban, de szerepelni, úgymond idegenekkel ismerkedni nem rossz dolog, hisz az ember nem tudhatja, hogy kiben talál meg egy jó barátot, vagy akár csak havert. Nyilván vannak ismerőseid, akikel szívesen vagy együtt, szóval menjetek el együtt közösségbe, szórakozni, bulizgatni - egyrészt azért, mert ez az ismerkedés egyik kiváló módja (ráadásképp ha nem egyedül vagy, még könnyebben is megy), másrészt pedig minél többször tapasztalod, hogy közösségben is jól érzed magad, annál hamarabb múlik el ez a szociális fóbia.
2014. dec. 20. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Félig helyesen próbálod megoldani a problémád, vagyis jó, hogy teszel ellene, de azért az auchannál vannak hasznosabb, alkalmasabb helyek is. Pl. elmehetsz ilyen ingyenes szakkörökre, ahol kommunikációt gyakorolhatsz, vagy akár a sulidban is kereshetsz valami elfoglaltságot, ahol új emberekkel lehet ismerkedni. Ez a kor/korszak a leghúzósabb, nem te vagy az egyetlen ilyen problémával küzdő, csak te felismerted és nem rossz módon vezeted le /degeneratív visekedés/. Biztosan van olyan eyén az osztályodban, aki emiatt viselkedik nemnormálisan... Már az is siker, hogy te nem vagy olyan. Szóval keress egy olyan társaságot, ahol pl. fogalmazást kell írni egy témáról és előadni, vagy vitaszakkört, stb. Sok sikert és kitartást, nem lesz baj, ha már eddig eljutottál!
2014. dec. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok javasolni Budapesten és környékén ilyen helyet? A másik dolgok, hogy az emberi kapcsolatataim silányak. Ugye Én az a fajta ember lettem, akinek minden jó bármi történik, nem merem vagy nem tudom érvényesíteni az akaratomat, és ez vicces,mert 190+ cm vagyok, és elvileg jóképű szőke srác, de a jelenlegi hibás személyiségem miatt nem alakulnak ki kapcsolataim, ha beszélgetés van akkor mindig azt érzem, hogy felszínes, nem tudom önmagamat adni. És utálom ha megmondja valaki, hogy mit csináljak.
2014. dec. 20. 10:57
 4/4 anonim ***** válasza:
Az ecseri úti metrómegálló aluljárójában van egy ifjúsági iroda, nekem ők anno sokkal jobb segítséget tudtak nyújtani, mint a pszichológusom. Ott mentálhigiénés szakemberek dolgoznak, életképes tanácsokat adnak, nem csak hallgatnak és bólogatnak. Neten fent van az elérhetőségük.
2014. dec. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!