Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet ebből komolyabb bajom?...

Lehet ebből komolyabb bajom? Igaza van az osztályfőnökömnek?

Figyelt kérdés

Tanáraim szóltak osztályfőnökömnek,hogy mindennap szorongok,stresszelek és hogy a társaságtól zárkózott vagyok.Ezek a tények igazak is,nem tudok beilleszkedni az új osztályba nem tudok beszélgetni és egész nap szorongok és stresszes vagyok.Azt mondta az osztályfőnököm,hogy ebből később lehet majd valami bajom(gondolom mentális betegségree értette)és hogy jó lenne ha beszélgetnék egy pszichológussal.Szerintetek?

15l


2014. dec. 11. 16:51
 1/8 anonim válasza:
31%
Betegségek többsége valami lelki bajra vezethetőek vissza. Fogadd meg az ofőd tanácsát, keress fel egy pszichológust.
2014. dec. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szorongás az nem jó, nem csak mentális dolgokat okozhat. Tönkre teheti az idegrendszert is. Szerintem is keress egy pszichológust, sulisat vagy a nevelésibe menj be. Segít remélhetőleg oldódni, tanácsot adni a beilleszkedéshez. Csak elég egy barátot találnod és onnantól kezdve már jobb lesz, a többiek is úgy fognak látni, hogy nem vagy annyira zárkózott lehet akkor ők is elkezdenek veled foglalkozni, mármint ismerkedni.
2014. dec. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Van valamilyen fizikai (testi) elfoglaltságod a szabadidődben is?
2014. dec. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm #1 és #2

#3Nincs,ofő is mobdta hogy sportoljak de s gimnázium mellett nincs időm..így is rossz tanuló vagyok..

2014. dec. 11. 18:52
 5/8 anonim ***** válasza:
Testmozgás megoldható otthon is, 1 órát edzel. Youtube-on van egy csomó vido, edzés video, fitnes
2014. dec. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Megpróbálom,de mi van ha nem fog elmúlni?Iskolába ugyanúgy stresszes leszek,az emberekkel kapcsolatban nem hiszem,hogy a sport változtatna de 1 próbát megér..
2014. dec. 12. 14:54
 7/8 anonim ***** válasza:

A sport neked segít. Felszabadít, feszültséget vezet le és boldogsághormont is termel ha jól tudom. Engem is mindig ezzel piszkálnak és totál igazuk van. Egyébként ha ennyire stresszes vagy, akkor lehet, hogy még a tanulmányodon is segít, ha így levezeted ezeket a rossz energiákat. Lehet, hogy összeszedettebb leszel.

Mert ugyebár a stresszt tudni kell kezelni és levezetni. Ha nem, akkor felgyűlik és olyan kiakadásokhoz vezethet amik sem neked sem a környezetednek nem jók. Én éveken át tartottam magam hasonló helyzetben, mire annyira mélyre sodródtam, hogy bántottam önmagamat és így vezettem le az egészet. Nagyon nagyon rossz megoldás. Sportolj inkább.

Egyébként határozottan érdemes szakembert felkeresned. Mindazért, amit leírtál, hogy zárkózott vagy, stresszelsz, szorongsz, az életminőséged valószínűleg nem olyan jó. te úgy gondolhatod, hogy így is megvagy, tudod intézni a dolgaidat, minek ide szakember, de ezektől a dolgoktól nem kell állandóan szenvedned, illetve megtanulhatod jobban kezelni őket, hogy kevesebb gondot okozzanak. És fenn tartom, hogy nem biztos, hogy azért rosszak a tanulmányi eredményeid, mert te valóban csak azt a színvonalat tudod nyújtani. Szóval szerintem fogadd meg az osztályfőnököd tanácsát és ha tudsz, látogass el egy pszichológushoz, legalább 1-2 alkalomra próbának. Viszont fontos, hogyha az adott szakemberrel kapcsolatban az elejétől kezdve rossz érzéseid vannak, akkor azt nem érdemes erőltetni. Nem mindenki tud mindenkinek segíteni. Ilyenkor valaki mást kell keresni.

Egyébként hihetetlenül felszabadító érzés, amikor szembesülsz azzal, hogy az agyturkásznak tényleg bármit elmondhatsz. Nagyon jó tudni, hogy megbeszélheted a problémákat és rossz szituációkat, amiket egyébként alig vagy egyáltalán nem mondanál el senkinek.

2014. dec. 12. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen,mondták hogy az életszínvonalam is borzasztó,rossz rám nézni..Megpróbálkozok otthoni sporttal.Köszönöm a válaszokat!
2014. dec. 12. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!